1457338095714_16.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مهندسان شرکت بوئینگ یک پیش‌ساخت سرویس بهداشتی خود تمیز کننده را طراحی کرده‌اند که از نور فرابنفش برای از بین بردن ۹۹٫۹۹ درصدی میکروب‌ها استفاده می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، یکی از معایب پرواز این است که صدها نفر با استانداردهای بهداشت ناشناخته باید از یک سرویس بهداشتی استفاده کنند و تا پیش از فرود هواپیما، محل دستشویی بطور کامل تمیز نخواهد شد. اکنون بوئینگ برای راحت کردن خیال وسواسی‌ها و بهداشتی‌تر کردن امکانات دستشویی، یک توالت هواپیمای خودتمیزشونده ساخته که از فناوری غیرلمسی و نور فرابنفش برای از بین بردن کامل میکروب‌ها در سه ثانیه بهره می‌برد.

این پیش‌ساز که هنوز در حال توسعه است از دستگیره در، شیر آب، جای صابون، سطل زباله، درب توالت و صندلی و خشک کن دست هندزفری استفاده می‌کند تا مسافران کمترین تماس را با سطوح داشته باشند. علاوه بر آن، یک سیستم دریچه خلاء برای کف طراحی شده که ذرات ریز را می‌بلعد.

در نهایت، نوارهای نور فرابنفش پس از خروج فرد از دستشویی فعال می‌شود. این سیستم مشابه نور فرابنفش دور است که در سیستم‌های استریلیزه کردن پزشکی، تصفیه هوا و جاروبرقی وجود دارد. این نور بشدت برای سلول‌های زنده آسیب‌زا بوده و میکروب‌ها را طی چند ثانیه از بین می‌برد.

به گفته بوئینگ، یک سیستم ایمنی از فعال شدن این نور پیش از خروج مسافر از دستشویی جلوگیری می‌کند و در دستشویی نیز بطور خودکار بلند شده تا همه سطوح میکروب‌زدایی شوند.

دستشویی تمیز بوئینگ از فینالیست‌های قابل رقابت کابین بلور در نمایشگاه محصولات داخلی هواپیمای هامبورگ است که از پنجم تا هفتم آوریل برپا خواهد شد.