سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به روند برگزاری جشنواره خوارزمی گفت: با برگزاری این جشنواره‌ها زمینه تعامل و همکاری محققان داخل و خارج کشور فراهم می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار پژوهشی ایسنا، دکتر عبدالرضا صمیمی در بیست ونهمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی که صبح امروز در سالن اجلاس برگزار شد، با تاکید بر این که این رقابت علمی تراز اول تا کنون مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است، اظهار کرد: بیست و نهمین جشنواره خوارزمی با پذیرش صدها طرح از داخل و ۴۴ کشور جهان بستر حضور، تعامل و همفکری میان صاحبنظران و دانشمندان داخل و خارج را فراهم کرده است.

صمیمی با اشاره به روند برگزاری این دوره از جشنواره بین‌المللی خوارزمی یادآور شد: دبیرخانه جشنواره بین‌المللی خوارزمی پس از اعلام فراخوان از ابتدای خرداد ماه امسال تا پایان مهلت مقرر درمجموع ۶۲۸ طرح را در پنج محور پذیرش کرده است.

وی، تعداد طرح‌های دریافت شده به دبیرخانه این جشنواره را ۴۰۲ طرح از پژوهشگران و فناوران داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: در بخش خارجی نیز ۲۲۶ طرح از محققان ۴۴ کشور جهان به این دوره از جشنواره ارسال شد.

به گفته وی، از تعداد ۲۲۶ طرح ۱۴ طرح از سوی محققان ایرانی خارج از کشور بوده است.

صمیمی یادآور شد: این طرح‌ها در ۱۶ گروه تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته است و هر گروه تخصصی متشکل از اساتید دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و متخصصان صاحبنظر بوده است.