1457334124431_10.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  ری تاملینسون، مخترع سیستم ایمیل معاصر و کسی که سمبل @ را از ناشناخته ماندن نجات داد، در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، تاملینسون در اثر حمله قلبی درگذشت و مرگ وی در روز شنبه (۱۵ اسفند) توسط مایک دابل، مدیر روابط عمومی شرکت ریتون، یکی از مشتریانش تائید شد.

شرکت ریتون در بیانیه‌ای اعلام کرد: ری یک پیشگام فناوری واقعی بود و در نخستین روزهای رایانه‌های دارای شبکه، ایمیل را برای ما به ارمغان آورد. کار وی شیوه ارتباط گیری در جهان را تغییر داد.

پیش از اینکه تاملینسون سیستم ارسال مستقیم پیام الکترونیکی بین کاربران در دستگاههای مختلف را در یک شبکه خاص در سال ۱۹۷۱ ابداع کند، کاربران تنها می‌توانستند در یک رایانه مشترک، پیام‌های خود را برای دیگران ارسال کنند.

وی در سال ۱۹۷۱ زمانی که رای شرکت فناوری BBN در بوستون آمریکا کار می‌کرد، سیستمی را برای ارسال پیام‌های الکترونیکی بین رایانه‌ها در شبکه‌های میزبان مختلف طراحی کرد. وی در آن زمان بر روی ARPANET کار می‌کرد که پیش‌درآمدی از اینترنت مدرن بود.

این سیستم تاملینسون بود که نماد @ را در واژگان ایمیل معرفی کرد. وی در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۲ اظهار کرده بود که در آن زمان به دنبال راهی برای جداسازی کاربر از نام رایانه می‌گشت.

این برنامه‌نویس آمریکایی برای کارش بسیار مورد تقدیر قرار گرفت و از آن جمله، نامش در سال ۲۰۱۴ وارد سالن مشاهیر اینترنت شد. در سال ۲۰۱۱، وی در جایگاه چهارم فهرست ۱۵۰ نفره تاثیرگذارترین مخترعان جهان قرار گرفت.