علوم تحقیقاتسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس واحد علوم تحقیقات گفت: این واحد درصدد راه اندازی تله کابین برای تردد دانشجویان و کم شدن از آلودگی هوا و هدر رفت منابع و ایجاد منطقه گردشگری برای دانشجویان و عموم مردم است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، علی عباسپور در مراسم درختکاری گفت: تبدیل واحد علوم و تحقیقات به واحد دانشگاهی سبز از جمله اهدافی است که در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی در این واحد با جدیت تمام در حال پیگیری و عملیاتی شدن است.

وی افزود: همچنین استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر، طرح آبخوانداری (جمع آوری و استفاده از پساب ها)، دفع زباله ها و پسماندهای واحد بصورت سازگار با محیط زیست نیز از جمله برنامه های واحد علوم و تحقیقات برای حفاظت از محیط زیست است.

رئیس واحد علوم تحقیقات با بیان اینکه با توجه به اقلیم، ایران کشوری کم آب است، خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی بخصوص درخت و درختکاری در ایران همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

عباسپور گفت: در واحد علوم و تحقیقات گسترش فضای سبز و کمک به سرسبزی بیشتر که تأثیر بسزایی بر روحیه و شادابی انسان دارد، همواره از اولویت های واحد در برنامه ها، فعالیت ها و حتی ساخت و سازها است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه کشور ما در زمینه مصرف انرژی و آلودگی هوا در وضعیت خوبی قرار ندارد، ادامه داد: واحد علوم و تحقیقات از جمله دانشگاه هایی است که همواره به دنبال ارائه راهکارهای سودمند در ارتباط با کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست بوده است.