کراپ‌شده - نوشیروانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – بابل – رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از تدوین طرح راهبری و بودجه تفصیلی این دانشگاه به عنوان ششمین واحد آموزش عالی برتر کشور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، جواد واثقی صبح دوشنبه در نشست با مدیران خبرگزاری‌های استان، تدوین طرح راهبردی را از برنامه‌های مهم بیان کرد و گفت:طبق این طرح، باید به‌عنوان یک دانشگاه تأثیرگذار در منطقه و کشور و ازنظر تعداد گرایش‌ها و دانشکده‌ها با آمایش سرزمین مطابقت داشته باشیم و طبق این طرح، استاندارسازی رشته‌ها و توانایی رفع مشکلات منطقه‌ای از شاخص‌های مهم به شمار می‌رود.

وی تدوین بودجه تفصیلی را از دیگر برنامه‌ها بیان کرد و گفت: این بودجه حالت روان و تطبیقی خواهد داشت زیرا معتقدیم بودجه تفصیلی باید هرساله تدوین شود و در پایان سال عملکردها را طبق این بودجه بررسی می‌کنیم

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، افزایش اعتبار دانشگاه را نتیجه تلاش‌ها بیان کرد و گفت: این دانشگاه با ظرفیت‌هایی که دارد سهم اعتباریش بیش از آن چیزی است که اکنون به آن تخصیص داده می‌شود و طبق شاخص‌های وزارت علوم باید ۱۰۰ درصد افزایش اعتبار داشتیم ولی محدودیت‌ها سبب شده تا اهداف این بخش محقق نشود.

وی، کیفی سازی مسئله جذب هیئت‌علمی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: همه این موارد باید با نیازسنجی‌ها تطبیق داشته باشد و ورود یک هیئت‌علمی باید طبق شاخص‌هایی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی دانشگاه اشاره و اضافه کرد: ارائه خدمات دانشجویی از دغدغه‌ها به شمار می‌رود ولی تا آنجا که امکان دارد سعی داریم با استفاده از مشارکت‌های مردمی، خدمات را افزایش دهیم.

وی جلب مشارکت‌های مردمی را برنامه‌ها برشمرد و گفت: سال قبل ۱۰۰ میلیون تومان از محل مشارکت‌های مردمی برای اجرای طرح‌ها هزینه شده است.

وی افزایش و هدفمند کردن فرصت مطالعاتی را از برنامه‌های پژوهشی برشمرد و گفت: دو فرصت مطالعاتی سال قبل به چهار فرصت در سال جاری افزایش‌یافته است.

رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل ادامه داد: استفاده از دانشجویان دکترا در آزمایشگاه و کارگاه‌ها از دیگر سیاست‌هاست که سبب ارتقای فعالیت این واحدها می‌شود.

به گفته واثقی، برگزاری اجلاس دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر  از دیگر برنامه هایی است که اجرا شده است و به اعتبار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه نوشیروانی ششمن دانشگاه برتر صنعتی کشور به شمار می رود.

رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل، عدم وجود اعتبار لازم را از مشکلات برشمرد و گفت: تخصیص نیافتن کامل اعتبارات از دیگر مشکلات است و هیچگاه اعتبارات مصوب کامل تخصیص داده نمی شود.

وی نبود فضای فیزیکی مناسب را از دیگر مشکلات بیان کرد و گفت: به رغم همه موفقیت ها در تولید علم اما از نظر فضای فیزیکی کوچکترین دانشگاه کشور به شمار می رویم و کل فضای فیزیکی دانشگاه حدود ۱۵ هکتار است.

واثقی فرسوده بودن فضای فیزیکی را از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: در مجموع سهم دانشگاه از پروژه های عمرانی بسیار پایین و سهم دانشگاه از اعتبارات تملک و دارایی ناچیز است.