جشنواره علامه شعرانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دومین جشنواره پژوهشی علامه شعرانی، ویژه اساتید و فضلای حوزه علمیه استان تهران، از خرداد سال ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حسین زحمتکش زنجانی، دبیر علمی جشنواره پژوهشی علامه شعرانی از برگزاری دومین جشنواره علامه شعرانی در خرداد سال آینده خبر داد.

وی با بیان اینکه مراسم اختتامیه جشنواره و تقدیر از برگزیدگان، در آذر ماه ۱۳۹۵، همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد، افزود: ما در این دوره با تنوع قالب آثار نسبت به سال گذشته مواجه هستیم. برخلاف دوره قبل که جشنواره تنها به مقاله اختصاص داشت، در این دوره، کتاب، پایان‌نامه، تقریر، متن درسی، طرح‌نامه و ایده پژوهشی نیز علاوه بر مقاله، به قالب‌های جشنواره افزوده شده است.

دومین جشنواره پژوهشی علامه شعرانی در راستای گسترش فرهنگ پژوهش و همچنین شناسایی، جذب، حمایت و تجلیل از فرهیختگان، اساتید و فضلای پژوهشگر استان تهران از سوی معاونت پژوهش حوزه علمیه استان، برگزار می‌شود.

اساتید حوزه علمیه تهران، کادر رسمی مدارس علمیه، اعم از مدیر و معاونان پژوهش، آموزش، تبلیغ و تهذیب، و نیز طلاب شاغل به تحصیل در پایه ۹ و بالاتر که به لحاظ سنی، شرایط حضور در جشنواره علامه حلی را ندارند، مطابق با شرایط ذیل می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

محورها

۱- علوم قرآنی و حدیث

۲- فقه و حقوق، اصول فقه و دانش‌های زبانی

۳- منطق، فلسفه، کلام، عرفان، ادیان و دین‌پژوهی

۴- اخلاق و تربیت، فرهنگ و سبک زندگی اسلامی

۵- تاریخ و مطالعات تاریخی مرتبط با علوم اسلامی (تاریخ فقه، اصول، کلام، فلسفه، عرفان و…)

۶- ادبیات (عربی و فارسی)

۷- هنر و رسانه دینی، روش‌شناسی خطابه و منبر، پژوهش و تدریس علوم دینی، منبع‌شناسی مطالعات دین

۸- اقتصاد، جامعه‌شناسی و علوم سیاسی

قالب آثار

آثار باید در قالب مقاله، کتاب، پایان‌نامه، تقریر، متن درسی، طرح‌نامه و ایده پژوهشی ارسال شود.

ثبت‌نام و ارسال آثار

مهلت ارسال آثار اول خرداد تا آخر شهریور ۹۵ و مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان آذر ۱۳۹۵ (همزمان با هفته پژوهش) است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۷۷۴۸۸۹۰۰ – داخلی ۴۰۲ تماس بگیرند.