1457252466711_421819807_60219_5491932494150228979.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تفاهم نامه آموزشی بین جهاد دانشگاهی و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به منظور بهبود سطح ایمنی و کاهش حوادث کار منعقد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، این تفاهم نامه با هدف پیشگیری از حوادث ناشی از کار و در راستای اجرای آیین نامه‏ های آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران، و کارآموزان و ارتقای سطح دانش ایمنی پیمانکاران و مسئولین ایمنی کارگاه ‏های کشور منعقد گردیده است.

تفاهم نامه مذکور با حضور دکتر مظفری رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار ، دکتر قرنفلی معاون آموزشی جهاد‏دانشگاهی و تعدادی از مدیران و کارشناسان مربوطه، در محل مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار به امضا رسید.

دکترمظفری در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، با ارائه آماری در خصوص حوادث شغلی و تاکید بر نقش آموزش ایمنی، برنامه ‏های نوین دستاورد محور حوزه معاونت روابط کار وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله هدف‏ گذاری آموزش یک میلیون نفری جامعه کار، ایجاد بسترهای لازم به منظور استفاده از ظرفیت شرکای اجتماعی توانمند و واجد صلاحیت و تشکل‏ های مردم نهاد در ارائه آموزش ‏های ایمنی بهداشت کار را از اقدامات معاونت روابط کار را تشریح کرد.

وی انعقاد تفاهم نامه مشترک را یکی از ابزارهای نیل به برنامه‏ های مرکز و نرخ بازگشت سرمایه در حوزه ایمنی کار را تا ۵ برابر اعلام و تصریح کرد: توجه به توسعه فرهنگ ایمنی و بهداشت کار، زمینه بهره‏ وری و رشد ناخالص ملی (GDP) را فراهم می‏آورد.

در این نشست، دکتر قرنفلی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‏های جهاددانشگاهی بر لزوم همکاری و تعامل برای ارتقای سطح ایمنی و حفاظت فنی با توجه به امکانات و توانایی‏های طرفین تاکید نمود و از اقدامات موثر آن مرکز در زمینه کاهش حوادث و مخاطرات شغلی تقدیر کرد و در پایان با هیات همراه از بخش‏های مختلف مرکز، بازدید به عمل آورد.

جهاد دانشگاهی در این تفاهم نامه متعهد شده است با توجه به دوره‏ هایی‌که توسط مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و بر اساس استانداردهای موجود تدوین شده، اقدام به تهیه محتوا و منابع در قالب انتشار کتاب و بسته‏ های آموزش الکترونیکی با موضوع HSE نموده و دوره‏ های آموزشی تحت همین عنوان را در سراسر کشور برگزار نماید.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه جهاد دانشگاهی متعهد شد اقداماتی همچون راه اندازی سامانه ثبت نام و آموزش الکترونیکی ایمنی کار و سیستم آموزش مجازی، مشارکت در برگزاری همایش ‏ها، ایجاد امکان دسترسی مرکز به بانک اطلاعاتی شرکت‌کنندگان در دوره ‏های آموزشی ایمنی کار و… را مطابق تفاهم نامه انجام دهد.