1436854486052_images (4).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشجویان زمانی صاحب تفکر انتقادی خواهند شد که موضع خاصی نسبت به دانش خود داشته باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «محمد علی‌اکبری» در اختتامیه اولین جشنواره فعالیت‌های برتر علمی دانشجویی دانشگاه‌های استان ایلام، لازمه رونق بخشی محافل دانشجویی را حضور پرشور دانشجویان دانست و اظهار کرد: در محیط دانشگاهی اگر سواد نداشته باشید چیزی کم خواهید داشت اما دانشجویان فعال بسیجی کاستی ندارند چون که آداب دانشجویی را به جا می‌آورند و علم اندوزی می‌کنند.

رئیس دانشگاه ایلام ویژگی بارز یک دانشجو در سطح جهانی را تفکر عمیق و انتقادی برشمرد و افزود: تفکر سطحی و کم عمق آفت دانشجو است و تفکر انتقادی در صورتی که دانشجو نسبت به دانش خود موضع داشته باشد امری سازنده است پس دانشگاهیان این‌گونه هستند که می‌شنود و با سعه صدر اقدام به برطرف کردن عیوب می‌کنند.

وی ادامه داد: نقش پرسشگری دانشجویان در جامعه باید حفظ شود و از سوی دیگر همان‌گونه که تا حالا بوده وظیفه پاسخگویی بر عهده‌ مسئولین است.

رییس دانشگاه ایلام آرا انتخابات را حق‌الناس برشمرد و گفت: دنبال رأی مردم رفتن گناه است و در انتخابات برندگان واقعی مردم هستند که با حضور خود رأی مدنی، اجتماعی و آزادانه را اعلام کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا در این مراسم از ۲۰ اثر برگزیده در حوزه علمی و ۱۳ اثر در بخش فرهنگی تجلیل شد.