1450876309689_plant.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان از برنامه این دانشکده برای راه‌اندازی مرکز مطالعات بهره‌وری کشاورزی ایران خبر داد.

دکتر افشین مرزبان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به همکاری‌های این دانشکده با حوزه‌های صنعتی، اظهار کرد: با سازمان جهاد کشاورزی، سازمان آب و برق و اداره‌کل محیط‌ زیست استان و وزارت نفت همکاری‌های مشترک داریم همچنین مرکز آزمون ماشین‌های کشاورزی در دانشگاه ایجاد شده که مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی است و ماشین‌های کشاورزی ساخته‌ شده در داخل و یا وارداتی در این مرکز مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت تأیید، مجوز فعالیت به آن‌ها اعطا می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این دانشگاه رامین خوزستان تنها دانشگاه تخصصی کشاورزی غرب کشور است. ما به‌دنبال راه‌اندازی مرکز مطالعات بهره‌وری کشاورزی ایران در این دانشگاه هستیم همچنین تأسیس رشته‌های بین‌رشته‌ای و توسعه تحصیلات تکمیلی در برنامه‌های دانشکده قرار دارد.

رئیس دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، توسعه فضای دانشکده را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: اکنون از نظر فضای آزمایشگاهی کمبود وجود دارد و توسعه این فضاها در حال انجام است.

مرزبان با اشاره به فعالیت پنج گروه آموزشی در دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، اظهار کرد: مهندسی آب، اقتصاد کشاورزی، ترویج و آموزش کشاورزی، مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی گروه‌های آموزشی این دانشکده هستند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۷۰۰ دانشجو در این دانشکده تحصیل می‌کنند که ۲۰ درصد آن‌ها را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند همچنین ۲۲ عضو هیات‌ علمی در دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی دانشگاه فعالیت می‌کنند و برای نخستین‌ بار در استان مقطع دکترای رشته‌های ترویج و آموزش کشاورزی و مکانیزاسیون در دانشگاه راه‌اندازی شد.

رئیس دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، ارتقای کیفیت آموزشی را از اهداف مدنظر در سال جاری عنوان و تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشکده از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح کشور زبانزد هستند و شرایط تحصیل در دانشگاه و امکانات موجود با همت اساتید مجرب و دانشجویان موجب شده است که دانشجویان دانشگاه در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی موفقیت‌های خوبی کسب کنند.