سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: همدان ۱۵ و ۱۶ اسفندماه میزبان آخرین همایش ارائه یافته‌های پژوهشی استان‌ها در حوزه ورزش و جوانان در سال‌جاری است.

“رسول منعم” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه همدان؛ اظهار کرد: همدان از امروز میزبان آخرین همایش ارائه یافته‌های پژوهشی استان‌ها در حوزه ورزش و جوانان در سال‌جاری است.

وی افزود: همایش ارائه یافته‌های پژوهشی استان‌ها در ۵ منطقه شامل استان‌های گیلان، کرمان، خراسان رضوی، سمنان و هرمزگان برگزار و پژوهش‌های کاربردی در آن مطرح شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه وزارت، استان‌های کشور را به ۶ منطقه تقسیم کرده، تصریح کرد: هر استان شورای پژوهش و فناوری دارد که به ریاست مدیرکل ورزش و جوانان برگزار می‌شود، این شورا در هر یک از دو حوزه ورزش و جوانان، دو پژوهشگر متخصص دارد. آنان وظیفه دارند نیازهای پژوهشی ادارات‌کل ورزش و جوانان را با توجه به ماموریت‌های خود استخراج و پیشنهادهای پژوهشی را بررسی، تصویب و اجرا کنند.

وی‌در خصوص برنامه‌های زمانبندی این نشست گفت: در اولین روز نشست پس حضور دبیران شورای پژوهش و فناوری ادارات‌کل ورزش و جوانان کشور در همدان، در روز شنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۲۱ جلسه شورای پژوهش و فناوری اداره‌کل با حضور مسئولان مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در سالن جلسات مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی مریانج برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در نشست امشب در خصوص اولویت‌های پژوهشی اداره‌کل و چالش‌های پیش‌روی پژوهش استان بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

منعم خاطرنشان کرد: صبح روز یک‌شنبه همایش هم‌اندیشی دبیران شورای پژوهش و فناوری ادارات‌کل ورزش و جوانان کشور در همان مکان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: فردا عصر نیز از ساعت ۱۵ همایش ارائه یافته‌های پژوهشی ادارات‌کل منطقه ۳ کشور با حضور دکتر احمدی، معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان و دکتر فضلی سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت و سایر معاونان آن مرکز در سالن همایش‌های مرکز پژوهش و تحقیقات استانداری همدان برگزار خواهد شد.

منعم گفت: تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی، ارائه گزارش عملکرد پژوهشی استان‌ها و بررسی چالش‌ها و راهکارهای پیش‌روی پژوهش ادارات‌کل ورزش و جوانان استان‌ها از مهمترین برنامه‌های مطرح در این نشست است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این نشست دکتر شهرام فرج‌زاده در خصوص آسیب‌ها، عوارض و موارد احتیاط مکمل‌های ورزشی، حسن کلاشلو در خصوص پیمایش ارزش‌ها، نگرش‌ها و رفتارهای جوانان استان همدان، دکتر اسداله نقدی در خصوص مطالعه سبک زندگی ایرانی- اسلامی در میان جوانان همدانی و دکتر حمید فروغی‌پور در خصوص بررسی وضعیت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در استان همدان و راهکارهای توسعه در آینده مقالات خود را ارائه خواهند کرد.

وی افزود: برگزاری چنین نشست‌هایی در همدان می‌تواند زمینه پیشرفت و توسعه در عرصه‌های مختلف ورزشی را فراهم کند بنابراین تمام دستاندرکاران ورزشی این استان باید از این فرصت استفاده کنند و از همین طریق از کلیه علاقمندان و اصحاب رسانه دعوت می‌کنم تا در این برنامه‌های حضور بهم رسانند و این برنامه‌ها را پوشش دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد: ما به دنبال این هستیم تا نیازهای پژوهشی و اولویت‌های ورزشی و مطالعاتی را مطابق با شاخصه‌های مورد نیاز جوانان پیش ببریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد ما همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، رسانه‌ها، حمایت از رویدادهای پژوهشی در سطح کشور و استان، ارتقاء جایگاه پژوهش در کشور است.