سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد: فصلنامه علمی و تخصصی پزشکی پژوهان یزد، رتبه دوم کشوری نشریات علمی- تخصصی پزشکی را کسب کرد.

“علی دهقان” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه یزد،‌ با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور، اظهار کرد: تهیه نشریات تخصصی علم پزشکی، نقش مهمی در ارتقای کمی و کیفی طرح‌های علمی و پژوهشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به آغاز فعالیت فصلنامه علمی پژوهان در دانشگاه علوم پزشکی یزد،‌ گفت: فعالیت ۵۰ پژوهشگر حوزه سلامت و عضویت ۱۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی را از جمله ویژگی‌های فصلنامه علمی‌پژوهان است.

دهقان آینده‌نگری و توسعه محور آموزش با هدف شناسایی استعدادهای برتر و تقویت پتانسیل‌های موجود را از جمله اهداف فعالیت فصلنامه علمی‌پژوهان در دانشگاه علوم پزشکی دانست و بیان کرد: فصلنامه علمی‌پژوهان استان یزد بین نشریات علمی- تخصصی پزشکی کشور رتبه دوم را کسب کرد.

این مسئول در پایان سطح علمی نشریه، رعایت اصول طراحی و صفحه‌آرایی و تناسب محتوای نشریه با مخاطب را از جمله ملاک ارزیابی نشریات تخصصی علوم پزشکی در جشنواره سراسری تیتر ۹، عنوان کرد و ادامه داد: فصلنامه تخصصی علمی‌پژوهان، به صاحب امتیازی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد،‌ مدت یک سال است که در استان یزد در حال فعالیت، تاکنون سه شماره از آن منتشر شده است.