سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور پیامی ضمن گرامیداشت خدمات مرحوم آیت الله واعظ طبسی، ارتحال ایشان را تسلیت گفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

«انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال تولیت آستان قدس رضوی، عالم فقید مرحوم مغفور آیت‌الله عباس واعظ طبسی موجب تاثر دوستداران اهل بیت (ع) بویژه ارادتمندان و دلباختگان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) شد.

آن عالم مجاهد از “سابقون” و پیشکسوتان مبارزه با رژیم پهلوی در استان خراسان بود و در این مسیر مقدس بارها مورد آزار ساواک قرار گرفت و به دلیل همین نقش برجسته بود که دستگاه جهنمی ساواک رژیم ستمشاهی حتی مکالمات تلفنی منزل ایشان را نیز به طور مداوم تحت کنترل قرار داده بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی (ره) با تمام توان در خدمت نظام اسلامی قرار گرفت و در این راه مقدس هدف تیر کین و دشمنی منافقین نیز قرار گرفت.

اما بارزترین جلوه شخصیت آن مرحوم خدمت طولانی آیت‌الله واعظ طبسی (ره) به آستان ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بود که موجب شد تا این بارگاه آسمانی که به حق پایتخت معنوی ایران اسلامی خوانده شده، به جایگاه رفیع و والایی دست یابد و بدون شک این خدمت خالصانه ایشان به حضرت امام رضا (ع) در نزد آن امام رئوف دارای ارج و پاداش است.

حمایت همه جانبه و قاطع از اصل ولایت فقیه و رهبری نظام، نمایندگی در چهار دوره مجلس خبرگان رهبری و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را هم می‌توان به سوابق درخشان خدمات مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی (ره) افزود و همین خدمات خالصانه موجب شد تا رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ایشان را برادر و همسنگر خود خطاب کنند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت آیت‌الله واعظ طبسی (ره) را ابتدا به مخدوم آن مرحوم، حضرت امام رضا (ع) و سپس به رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و ملت مسلمان ایران به ویژه مجاوران حرم مطهر رضوی (ع) تسلیت و تعزیت گفته و برای فقید سعید رحمت واسعه الهی و نظر لطف رضوی (ع) و برای همه بازماندگان صبر و اجر الهی مسئلت دارد».