1456732329476_635923413233894421.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  همزمان با ۱۵ اسفند، مراسم روز درختکاری با حضور معاونان دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر طاها هاشمی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این مراسم با اشاره به نیاز کشور به فضای سبز، اظهار کرد: درختکاری و حفاظت از محیط زیست باید در بین مردم تبدیل به فرهنگ شود و دستگاه‌های تبلیغاتی از جمله صداوسیما و دیگر رسانه‌ها باید ترویج این فرهنگ میان مردم را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه هر فردی که به فضای سبز تعرض می‌کند باید احساس گناه داشته باشد، افزود: مراسم درختکاری در همه واحدهای دانشگاه آزاد به طور جدی دنبال می‌شود و امر درختکاری باید تبدیل به نهضت کاشت شود.

بر اساس این گزارش، حسین منوری مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انجام مراسم درختکاری در این دانشگاه پیرو بخشنامه ریاست دانشگاه آزاد و معاونت اداری مالی این دانشگاه در سراسر کشور انجام می‌شود، گفت: نهضت درختکاری در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد با نام یاد سبز شهدا انجام می شود.

وی افزود: تعداد درخت‌هایی که در هر استان یا منطقه‌ای که دانشگاه آزاد در آن قرار دارد، با تعداد شهدای آن استان یا منطقه برابر است.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مراسم درختکاری در این دانشگاه در سه سایت انجام می شود، توضیح داد: یک سایت با حضور دانشجویان بویژه دانشجویان رشته محیط زیست، یک سایت با حضور مدیران و معاونان و سایت سوم با حضور رییس واحد علوم تحقیقات انجام شد.

منوری در پایان اظهار کرد: امیدواریم همان‌طور که دانشگاه آزاد در تامین فضای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نقش دارد در ایجاد فضای سبز هم نقش خود را ایفا کند و تبدیل به بزرگ‌ترین کمربند سبز کشور شود.