146.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  اختتامیه نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور با تقدیر از بیش از ۱۳۰ اثر و نشریه که حائز رتبه‌های برتر محورهای ۲۴ گانه بخش آثار برتر، محورهای ۱۴ گانه بخش نشریات برتر و چهار محور بخش ویژه شدند،برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، این مراسم با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، مدیران کل فرهنگی این وزارتخانه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی‏، کارشناسان نشریات و دانشجویان دست‌اندرکار نشریات دانشجویی دانشگاه‌ها، بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ اسفند ماه در سالن علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سخنرانان این مراسم بودند که در سخنانی با ابراز خرسندی از رشد چشمگیر کمی و کیفی نشریات دانشجویی از زمان آغاز به کار دولت یازدهم‏، بر حمایت هر چه بیشتر از این نشریات در چارچوب قانون تاکید کردند.

سخنرانان آیین اختتامیه در پاسخ به نامه انتقادی دانشجویان مبنی غیر قانونی بودن نظارت پیش از انتشار نشریات دانشجویی در برخی دانشگاه‌های کشور، از مسؤولان فرهنگی خواستند تا از نظارت پیش از انتشار نشریه خودداری کنند و زمینه فعالیت پویا و فعال نشریات دانشجویی در دانشگاه‌ها را فراهم کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور یازدهم تا سیزدهم اسفند ماه در دانشگاه تهران برگزار شد که در مجموع ۱۴ هزار و ۶۰۳ نشریه و اثر دانشگاه‌های مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. از این تعداد آثار ارسالی ۲۳۰۳ عنوان نشریه دانشجویی، ۱۱هزار و ۷۶۹ اثر و ۵۳۱ اثر بخش ویژه‏، در محورهای ۲۴ گانه اثر و چهارده‌گانه نشریات توسط کمیته داوران، ارزیابی و داوری شدند و از آثار و نشریات برتر در مراسم اختتامیه تجلیل شد.