1457160096149_5.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  امارات متحده عربی، نخستین پرواز خود در مسیر جدید ۱۴ هزار و ۲۱۵ کیلومتری بین دبی و آوکلند در نیوزلند را که طولانی‌ترین مسیر تجاری برنامه‌ریزی شده در جهان به شمار می‌رود را تکمیل کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، این مسیر از مسیر شرکت هواپیمای کانتاس بین سیدنی و دالاس-فورت‌وورث که مسافت ۱۳ هزار و ۸۰۵ کیلومتر را پوشش می‌دهد، طولانی‌تر است.

پرواز نخست UAE448 در روز سه‌شنبه (۱۱ اسفند) ساعت ۲۲:۱۸ دقیقه به وقت محلی از دبی برخاست و حدود ۱۴ ساعت و چهل دقیقه بعد در آوکلند فرود آمد. مسیر این قسمت قرار است زیر ۱۶ ساعت بطول بینجامد از این رو زمان پرواز کوتاهتر از حد انتظار بود.

نخستین پرواز بازگشت UAE449 در ساعت ۲۲:۲۰ به وقت محلی از آوکلند به هوا برخاست و ۱۶ ساعت و ۲۶ دقیقه بعد در دبی فرود آمد. این مسیر نیز کوتاهتر از حد انتظار بود و زمان پرواز معمول ۱۷ ساعت و ۱۵ دقیقه است.

هواپیمای ایرباس A380 مورد استفاده برای پرواز اول پس از فرود در آوکلند با مراسم سنتی آبپاشی مورد استقبال قرار گرفت.

این رکورد پیش از این در اختیار خطوط هوایی متوقف شده Flight 21 سنگاپور قرار داشت که فاصله بین سنگاپور تا نیوآرک در نیوجرسی به فاصله ۱۵ هزار و ۳۴۳ کیلومتری را پوشش می‌داد.