جشنواره قرآنی حوزه علمیه خواهران سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر دهمین جشنواره قرآن و حدیث حوزه‎های علمیه خواهران قم گفت: این جشنواره از ۱۲ اسفندماه آغاز شده و تا ۵ خرداد سال آینده ادامه دارد.

فهیمه الیاسی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بخش شفاهی این جشنواره به کار خود پایان داد و بخش آنلاین آن تا ۲۵ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

دبیر دهمین جشنواره قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه خواهران قم افزود: در این جشنواره ۳ هزار و ۳۰۰ خواهر طلبه از مدارس علمیه قم در ۳۷ رشته شرکت کرده‌اند.

الیاسی ارتقای سطح معارف قرآنی و گسترش فضای قرآنی در حوزه‌های علمیه را از اهداف محوری برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه این جشنواره در مرکز علمی و حوزوی جامعه الزهرا(س) در حال برگزاری است، اظهار داشت: این جشنواره در سال‌های گذشته به صورت کشوری برگزار می‌شد اما امسال برای اولین بار در قالب استانی برگزار شده و هدف آن شناسایی استعدادهای قرآنی و معارفی در حوزه‌های علمیه خواهران و پرورش استعدادها از طریق حمایت‌های مادی و معنوی از طلاب خواهر برگزیده در این جشنواره است.

الیاسی گفت: استقبال طلاب خواهر از این جشنواره بسیار خوب بوده است و این موضوع نشان دهنده انس طلاب با قرآن و علوم قرآنی است.

به گفته وی، اگر فرهنگ قرآنی در جامعه با محوریت طلاب و مبلغان دینی ترویج شد زمان کوتاه‌تری برای رسیدن به یک جامعه قرآنی ایده‌آل لازم خواهد بود زیرا بانوان جامعه هدف طلاب خواهر هستند و اگر در یک جامعه، زنان در مسیر رشد یک فرهنگ قرار گرفتند، آن جامعه در مسیر فرهنگ قرآنی قرار خواهد گرفت.