1428315254263_canvas5.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  هیات پژوهشی دو کشور کره جنوبی و فرانسه در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت‌های مطرح بین‌المللی، تمایل خود را برای گسترش همکاری‌های فناورانه با این پژوهشگاه اعلام کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس فناوری ایسنا، در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت‌ها و موسسات کره‌ای، سه هیات پژوهشی – اقتصادی این کشور جنوب شرقی آسیا در سفر به ایران، ضمن ملاقات با مقامات ارشد پژوهشگاه صنعت نفت از پردیس‌های سه‌گانه قطب فناوری صنعت نفت ایران بازدید کردند.

شرکت‌های نفتی کره‌ای با اعزام سه هیات عالی‌رتبه و تخصصی بعد از توافق هسته‌ای در تلاشند تا از فضای جدید ایجاد شده در بازار ایران بهره‌برداری کنند. از این روز مدیران و کارشناسان سه شرکت کره‌ای اشنوس (Oceanus)، کای‌تک (KITECH) و شرکت گاز این کشور (CO Gas) در هفته دوم اسفند به منظور بررسی امکانات این مرکز علمی و همکاری‌های آتی در پژوهشگاه نفت حضور یافتند.

یانگ چئول لی، نماینده شرکت کای‌تک کره با اشاره به این‌که این شرکت کره‌ای به عنوان یک موسسه تحقیقاتی فعالیت می‌کند، افزود: شرکت کای‌تک با هدف کمک به صنعت کره کار می‌کند و تمامی اهداف آن بر پایه توسعه فناوری و حل مشکلات فناورانه صنعت است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در کشور ایران حاضر شده‌ایم تا از نزدیک با دستاوردهای متخصصان و پژوهشگران آن آشنا شویم و با این مجموعه علمی پروژه مشترک داشته باشیم، اظهار کرد: پژوهشکده گاز، پایلوت‌های پردیس پایین‌دستی و همچنین آزمایشگاه‌های مواد از محل‌هایی بودند که مورد بازدید قرار گرفت.

یانگ چئول لی با بیان این‌که در حال حاضر با هدف توسعه مشترک فناوری ارتباط قوی با پژوهشگاه نفت ایجاد شده است، افزود: توانایی‌های نیروی انسانی و تجهیزات منحصر به فرد پژوهشگاه صنعت نفت بسیار حائز اهمیت بوده و امیدواریم بتوانیم در آینده توسعه همکاری‌های بیشتری را در جهت اهداف از پیش تعیین شده دو کشور انجام دهیم.

بر اساس این گزارش، همچنین نمایندگان شرکت جی سی سی فرانسه نیز در پژوهشگاه نفت حضور یافته و از نزدیک با دستاوردهای متخصصان و محققان این مجموعه به خصوص پردیس بالادستی این مرکز آشنا شدند و در خصوص موضوعات مورد علاقه‌ جهت تعامل با این پژوهشگاه و راهکارهای آن تبادل نظر کردند.

دانیل ون هول، مدیر فروش شرکت بین‌المللی سی.جی.جی فرانسه با بیان این‌که در حال حاضر فرصت‌ها و زمینه‌های سرمایه گذاری در بخش صنعت نفت و گاز ایران را بررسی می‌کنیم و لغو تحریم‌ها زمینه‌ خوبی را برای همکاری دو شرکت ایجاد کرده است، افزود: شرکت بین‌المللی خدمات ژئوفیزیک سی.جی.جی فرانسه که در سال ۱۹۳۱ در پاریس تاسیس شد، در زمینه تهیه اطلاعات لرزه‌ای، پردازش، تفسیر اطلاعات و نیز تهیه نرم‌افزارهای پردازش و تفسیر داده‌ها برای بخش‌های اکتشاف و تولید نفت و گاز فعالیت می‌کند و با توجه به تجارب کسب کرده، توانسته است در بین ۴۰ کشور دنیا فعالیت کند.

وی در ادامه تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت مرکزی بسیار تاثیرگذار در صنعت به حساب می‌آید که در انجام فعالیت‌های متعدد تحقیق و توسعه‌ای گام‌های موثری برداشته است.

این مقام ارشد با تاکید بر اینکه حوزه کاری شرکت سی جی جی نیز در راستای تحقیق و توسعه است، گفت: از این رو برای همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت مصمم هستیم و تصمیم داریم با برنامه‌ریزی‌های مدون پس از لغو تحریم‌ها دوباره به کشور ایران بازگردیم.

وی خاطرنشان کرد: در نشست‌های تخصصی برگزار شده توانستیم به یک زبان مشترک برای همکاری‌های فناورانه با این مرکز علمی دست پیدا کنیم.