1437561742883_khahi-14.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که تداخل علوم موجب حل مشکلات بشر خواهد شد، گفت: در حال حاضر تحقیقات زیادی در دانشگاه‌ها در حال اجرا است که با به نتیجه رسیدن این تحقیقات قادر به ارائه خدمات بهتر به نیازمندان خواهیم بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، دکتر محمد فرهادی در مراسم گرامیداشت هفته آگاهی از مغز اظهار کرد: تداخل علوم با یکدیگر می‌تواند بسیاری از مشکلات بشری را در زمینه‌هایی همچون درمان بیماری‌ برطرف کند.

وی علوم رفتاری، شناختی و حرکتی را از دیگر زمینه‌هایی دانست که می‌توان در آن‌ها با تداخل علوم به نتایج مطلوب رسید و افزود: در دانشگاه‌های مختلف پزشکی کارهایی در این زمینه انجام شده است که امیدواریم با به نتیجه رسیدن آن‌ها بتوانیم خدمات مناسبی در اختیار افراد مورد نیاز قرار دهیم.

فرهادی به تعداد افراد ناشنوا و کم شنوا در جهان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر حدود ۴۰۰ میلیون نفر در دنیا کم شنوا یا ناشنوا هستند و تعداد این افراد نیز رو به افزایش است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که حدود نیمی از افراد کم شنوا و یا ناشنوا را می‌توان با اقدامات لازم و به موقع درمان کرد، خاطرنشان کرد: کاشت حلزون شنوایی یکی از راهکارهای مناسب برای این معضل است.

وی ۱۲ تا ۲۴ ماهگی را بهترین زمان برای کاشت حلزون گوش ذکر کرد و گفت: با کاشت حلزون شنوایی در این سنین امکان فراهم شدن زندگی طبیعی برای فرد میسر خواهد شد.

فرهادی خاطر نشان کرد: در کشور از حدود ۲۵ سال پیش در این زمینه فعالیت‌هایی آغاز شده است و هم اکنون از کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب می‌شویم.