1433667099404_yazdan.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس صندوق‌رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت ‌کرده‌ایم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ذوالفقار یزدان‌مهر در حاشیه بازدید معاون وزیر علوم از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ماموریت وزیر علوم مبنی بر ارائه هدفمند تسهیلات دانشجویی، بحث کیفی سازی اعطای وام‌های دانشجویی را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: با تاکیدات وزیر علوم به دنبال آن هستیم که علاوه بر استفاده از ظرفیت صندوق رفاه دانشجویان، یک هم‌افزایی با نهادهای مردمی و غیردولتی در راستای پرداخت تسهیلات مختلف به دانشجویان داشته باشیم.

این مقام مسؤول در وزارت علوم ادامه داد: در همین راستا علاوه بر ۱٫۵ میلیون تومان وام بانکی صندوق رفاه دانشجویی که به دانشجویان می‌دهیم، دانشجویانی را که تمایل داشته باشند، برای دریافت تسهیلات بیشتر تا سقف چهار میلیون تومان به صندوق کارآفرینی و امید معرفی می‌کنیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: همچنین در کلانشهرهایی همچون کرمانشاه به دانشجویانی که ازدواج می‌کنند، شش میلیون تومان وام ودیعه مسکن می‌دهیم و با معرفی به صندوق کارآفرینی و امید نیز شش میلیون به این دانشجویان وام اعطا می‌شود.

یزدان‌مهر تصریح کرد: همچنین تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به دانشجویانی که بتوانند کارآفرینی کرده و کارگاهی را راه‌اندازی کنند، وام پرداخت‌ می‌شود.

وی با بیان اینکه دریافت تسهیلات شهریه بیشترین متقاضی را در میان دانشجویان دارد، گفت: بیش از ۷۵ درصد دانشجویان کشور شهریه‌پرداز هستند و امسال توانسته‌ایم رقمی بالغ بر ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت کنیم.

این مقام مسؤول یادآور شد: میزان پرداختی وام شهریه امسال نسبت به سال گذشته ۱۱۰ درصد بیشتر بوده است.

وی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: به دانشجویانی که به بنیاد مستضعفان معرفی کنیم، اگر مجرد باشند هر ترم ۶۰۰ هزار تومان و اگر متاهل باشند هر ترم ۸۰۰ هزار تومان وام شهریه پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن نیز یکسال بعد از اتمام تحصیلات است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پایان با بیان اینکه امسال ۱۲ هزار دانشجو برای سفر به عتبات عالیات در سامانه وزارت علوم ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر هیات امنا این صندوق تصمیم گرفته شد که اعطای وام عتبات عالیات را از ۳۰۰ هزار تومان به ۷۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.