1436854484024_download (3).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تعداد اعضای هیات‌علمی این دانشگاه رشد ۲۴ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، گودرز صادقی در مراسم تجلیل از اساتید دارای افتخارات ملی و بین‌المللی دانشگاه‌ محقق اردبیلی با بیان اینکه ارتقای علمی اعضای هیات علمی دانشگاه مرهون زحمات سال‌های گذشته است، گفت: این نیاز وجود داشت که از اعضای هیات‌علمی که در زمره یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار داشتند و همچنین اساتید نمونه دانشگاه قدردانی و تجلیل شود.

وی با بیان اینکه در پایان سال ۹۲ تعداد اعضای هیات‌علمی دانشگاه ۲۷۶ نفر بود، افزود: این تعداد در سال گذشته به ۳۲۳ نفر و در سالجاری به ۳۴۱ نفر عضو تمام‌وقت و شروع به کار در دانشگاه افزایش یافته است و در این آمار، بورسیه‌هایی که در سال‌های آتی کار خود را در دانشگاه شروع خواهند کرد،گنجانده نشده‌اند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در سال ۹۲ تعداد مربی در دانشگاه ۴۲ نفر بوده است که امسال به ۳۷ نفر کاهش یافته است، ادامه داد: این کاهش نشان می‌دهد که مربی‌ها یا بازنشسته شده‌اند و یا از نظر رتبه علمی ارتقا یافته‌اند.

وی تصریح کرد: سال ۹۲ تعداد استادیار دانشگاه ۱۵۹ نفر بوده است که این تعداد در سال گذشته به ۱۸۷ نفر افزایش و در سالجاری نیز به ۱۹۰ نفر رسیده است.

صادقی اضافه کرد: در سال ۹۲ تعداد اعضای هیات‌علمی با رتبه علمی دانشیاری ۷۱ نفر بود، که این تعداد در سال گذشته به ۸۴ نفر و امسال به ۹۵ نفر افزایش یافته است.

رییس دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ دانشگاه محقق اردبیلی چهار نفر عضو هیات‌علمی با رتبه استادی داشت که این تعداد در سال ۹۳ به هشت نفر و در سالجاری به ۱۹ نفر افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: این آمارها نشان می‌دهد که هر چند دانشگاه محقق اردبیلی نسبت به برخی دیگر از دانشگاه‌ها جوان است، اما لباس پختگی به تن کرده است.

گفتنی است در این مراسم محمد نریمانی، قدیر نوری، حسین شایقی و عباس نجاتی از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی که دارای افتخارات ملی و بین المللی هستند، توسط معاونت اجرایی دانشگاه و موزه تاریخ علوم اردبیل تجلیل به عمل آمد.