PIC_00frc42.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دومین همایش ملی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، علی رسول‌زاده رئیس دومین همایش ملی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در مراسم افتتاحیه این همایش، طبیعت و محیط‌زیست را یک موهبت بزرگ الهی برشمرد و گفت: این موهبت به انسان امانت داده شده است و ما در مقابل این امانت مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه امروز تخریب منابع‌طبیعی و محیط‌زیست بیشتر از بازسازی آن است، افزود: این مقوله موجب خسران در زندگی تمامی موجودات می‌شود.

رسول‌زاده تصریح کرد: در این همایش دو هدف اصلی وجود داشت که یکی از آنها بررسی علمی مشکلات منابع‌طبیعی و هدف دیگر ارتقای فرهنگ صیانت از محیط‌زیست بود.

رئیس دومین همایش ملی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست خاطرنشان کرد: در زمینه بررسی علمی مشکلات منابع‌طبیعی اقدام به پذیرش مقالات علمی کردیم و در زمینه فرهنگ‌سازی هم، گروه همزاد را ایجاد کرده‌ایم تا برنامه‌هایی در این مورد اجرا کند.

وی با بیان اینکه در گروه همزاد ۲۰ مدرسه به عنوان جامعه هدف انتخاب شده است، افزود: در این مدارس دانش‌آموزان را مورد آموزش قرار دادیم، تا با نحوه برخورد صحیح با طبیعت و محیط‌زیست آشنا شوند.

جبرائیل رزمجو رئیس دانشکده علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز استفاده از سموم شیمیایی را یکی از مباحث مهم برشمرد و گفت: در سال‌های گذشته استفاده بی‌رویه از کودها و سموم شیمیایی افزایش یافته است.

وی افزود: استفاده بی‌رویه از کودهای شیمیایی موجب آسیب و صدمه به محیط‌زیست و محصولات کشاورزی می شود.

رزمجو اظهار امیدواری کرد: متخصصان در مورد کاهش مصرف سموم شیمیایی ورود پیدا کنند، تا محصولات کشاورزی سالمی تولید شده و به دست مصرف‌کنندگان برسد.