1432969778849_940130-TSW-volcano.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  اولین استارت آپ فناوری‌های نو در علوم زیستی و پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین آغاز به کار این استارت آپ افزود: هم اکنون دانشگاه‌ها محل رفتار‌ها و فعالیت‌هایی شده که در گذشته این نوع فعالیت‌ها قابل قبول نبود، دانشگاه های ما در حال تبدیل به دانشگاه های نسل سوم هستند.

محمدرضا رشیدی ادامه داد: در گذشته صحبت از آموزش و کیفیت بخشی به آموزش بود ولی هم اکنون در دانشگاه‌ها صحبت از شرکت های دانش بنیان و کارگاه‌های استارت آپ به میان آمده که جای خوشحالی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های دانشجو‌های کنونی این است که ایده‌های خود را به مرحله تجاری‌سازی برسانند چراکه با ادبیات و فضای دانشگاه‌های نسل سوم آشنا شده اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های کشور فازهای انتقالی خود را با سرعت به سمت تبدیل به دانشگاه‌های نسل سوم طی می‌کنند، افزود: در سال‌های اخیر بحث تجاری سازی و فناوری در دانشگاه‌ها مطرح شده و با این وجود سرعت تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های نسل سوم بالا است.

وی با بیان اینکه مدرسه کسب و کار یک رویداد آموزشی عملی در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی برگزار می‌شود، گفت: در این برنامه شرکت‌کنندگان دارای ایده به همراه برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا ایده‌هایشان را مطرح و با تشکیل گروه‌های کاری نسبت به ارائه مدل کسب و کار ایده‌هایشان اقدام کنند.