26972.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: با حمایت مسئولین ارشد استان، وزارت علوم و با عنایت ویژه دفتر مقام معظم رهبری، از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی هزینه شده و انتظار داریم سال آینده نیز با همین میزان اعتبار ادامه روند ساخت پروژه های عمرانی این دانشگاه را داشته باشیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محمدابراهیم اعلمی آل‌آقا در حاشیه بازدید معاون وزیر علوم از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: پیرو سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه مصوبات ارزشمندی برای توسعه زیرساخت‌های دانشگاه رازی تصویب شد.

وی ادامه داد: از اواخر سال ۹۲ اعتبار اجرای این پروژه‌ها کم‌کم به دانشگاه واریز شد و در تیر ماه سال ۹۳ کلنگ چندین پروژه را در دانشگاه به زمین زدیم.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: خوابگاه دانشجویان دختر واقع در پردیس کشاورزی یکی از این پروژه‌ها بود که در زیربنایی به مساخت ۳۷۰۰ متر مربع و گنجایش ۲۷۲ دانشجو و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ساخته شد که امروز با حضور معاون وزیر به بهره برداری رسید.

اعلمی‌آل‌آقا تصریح کرد: پروژه دیگر دانشگاه رازی که با حضور معاون وزیر افتتاح شد، مجتمع کلاسی دانشگاه رازی بود که برای ساخت آن ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است. مجتمع کلاسی دانشگاه رازی در پردیس دانشگاه رازی واقع است که علاوه بر ۴۵ میلیارد ریالی که برای احداث ساختمانش هزینه شده، بالغ بر پنج میلیارد ریال نیز هزینه خریداری تجهیزات آن شده است.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: ساختمان‌های دانشکده اقتصاد و حسابداری، شیمی، هنر و معماری، نفت و پتروشیمی، برق و کامپیوتر و مهندسی کشاورزی از دیگر پروژه‌های در حال ساخت در دانشگاه رازی است که هرکدام از این پروژه‌ها پیشرفتی معادل ۵۰ تا ۷۰ درصد دارند.

اعلمی آل‌آقا اظهار کرد: امیدواریم در جریان سفر رییس جمهور به استان کرمانشاه بتوانیم دو مورد از این دانشکده‌های در دست ساخت را به بهره برداری برسانیم.

رییس داشگاه رازی کرمانشاه گفت: دانشگاه رازی کرمانشاه در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار دانشجو دارد که بیش از سه هزار نفر آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی هدف اصلی دانشگاه رازی کیفیت بخشی به آموزش است که در این راستا توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه را در دستور کار دارد.