سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین دانشگاه آیت‌الله حائری میبد و پژوهشگاه مواد و انرژی منعقد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “عباس کلانتری” رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد در خصوص مفاد این تفاهم‌نامه، گفت: این تفاهم‌نامه در قالب همکاری‌های پژوهشی طبق موافقت‌نامه‌های فیمابین، قوانین و مقررات حاکم بر دانشگاه و پژوهشگاه در زمینه‌ی طرح‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی، همکاری در انجام پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، بهرمند شدن از امکانات طرفین در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه‌ای و ارتباط بین‌المللی و غیره است.

وی همچنین از دیگر موارد همکاری مصوب در تفاهم‌نامه را ایجاد ارتباط علمی از طریق تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، دوره‌های کارآموزی، بازدیدهای تخصصی نوبه‌ای، کارگاه‌های علمی و برگزاری سمینارهای علمی و تخصصی در چارچوب قوانین و مقرارت، همکاری به منظور جذب اعتبارات مالی، همکاری در خصوص تالیف و انتشار کتب و نشریات علمی‌ پژوهشی، ارائه خدمات مشاوره ای و تبادل اطلاعات علمی و تحقیقی برشمرد.

کلانتری با بیان اینکه این تفاهم‌نامه در هفت ماده و دو نسخه تنظیم شده و برای مدت سه سال اعتبار خواهد داشت و با توافق طرفین قابل تمدید است، افزود: ایجاد دفتر نمایندگی پژوهشگاه یکی دیگر از محورهای مهم همکاری فیمابین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه بود.

گفتنی است؛ برای تحقق اهداف این تفاهم‌نامه همچنین مصوب شد که کمیته مشترکی با شرکت معاونین پژوهشی پژوهشگاه و دانشگاه تشکیل شود و از سوی دانشگاه دکتر “مهدی فیض‌پور” به عنوان رابط دانشگاه و از طرف پژوهشگاه “احمد ظهیر میردامادی” به عنوان رابط پژوهشگاه برای انجام تعاملات معرفی شدند.