دانشگاه آزاد کرج سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رفع ابهام های مطرح شده در خصوص وضعیت رشته محل های دامپزشکی در این دانشگاه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در متن اطلاعیه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد آمده است: قابل توجه تمام دانشجویان بخصوص دانشجویان دامپزشکی دانشگاه، دامپزشکان کشور، اعضای هیات علمی و تمام افرادی که بدون داشتن منافع شخصی تنها به دلیل جامعه علمی کشور سؤالاتی را در برخی زمینه ها مطرح کردند می رساند: علی رغم تبلیغات گسترده ای که در برخی رسانه های مغرض علیه دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص صدور مجوز و تشکیل ۶ دانشکده دامپزشکی جدید در واحدهای مختلف صورت گرفته، تاکنون هیچ مجوز جدیدی در دو سال اخیر به هیچ یک از واحدهای دانشگاهی برای ایجاد دانشکده دامپزشکی صادر نشده است.

لذا هیچ دانشکده جدیدی با این نام یعنی دامپزشکی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد نشده است.

همچنین تاکید می شود که به محل‌های جدید مطرح شده در رسانه ها (۶ محل) که تقاضای جذب دانشجو داشته اند هیچ دانشجوی دکترای حرفه ای دامپزشکی تخصیص داده نشده است.

از سوی دیگر با توجه به تقاضای ارائه شده از طرف ۶ واحد برای جذب دانشجو در رشته دامپزشکی جلسه ای با حضور محمدرضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران، فرهاد طاهریان سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران، پیام محبی رئیس جامعه دامپزشکان جمهوری اسلامی ایران، شاهرخ رنجبر بهادری مدیر گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد، دانشیان رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، جناب آقای اسداله متاجی مدیرکل محترم امور آموزش و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در تاریخ ۱۷ بهمن ۹۴ تشکیل، مقرر شد ممیزی مشترکی از طرف دانشگاه آزاد، سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و جامعه دامپزشکان جمهوری اسلامی ایران از این واحدهای متقاضی جذب دانشجوی دامپزشکی انجام و درصورت داشتن و دارا بودن استانداردهای لازم درخصوص تخصیص دانشجو تصمیم گیری شود.

بدیهی است ظرفیت پذیرش تمام رشته محل های مورد بحث بعد از ممیزی، متناسب با داشتن استانداردها و شرایط جذب دانشجو همانند سایر رشته محل های دانشگاه اعلام می شود.

همانطور که ملاحظه می شود برخلاف تشویش اذهان عمومی و تبلیغات منفی در این خصوص همیشه و همواره دانشگاه آزاد کیفیت و استاندارد را در همه حوزه ها به خصوص حوزه آموزش برای تمام رشته محل ها مورد توجه قرار داده و می دهد.

بنابراین دلیلی برای نگرانی دانشجویان وجود ندارد و به برخی رسانه های مغرض نیز توصیه می شود، انصاف و اخلاق حرفه ای را سرلوحه کار خود قرار دهند، در صورت تداوم جریان سازی و تشویش اذهان عمومی و دانشجویان گرامی دانشگاه آزاد این حق را برای خود قائل است که مراتب را از مراجع قانونی پیگیری کند.