حوزه علوم اسلامی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – با تصویب شورای تخصصی حوزوی مقرر شد شورای ساماندهی فعالیت‌های حوزوی در راستای اصلاح آسیب‌های اجتماعی به منظور ایجاد انسجام و مدیریت واحد در این زمینه با حضور همه نهادهای مسئول تشکیل شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه ۵۶ مجمع شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمید پارسانیا در شهر مقدس قم برگزار شد.

درابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین پارسانیا با اشاره به بررسی موضوع «آسیب های اجتماعی» در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: حوزه‌های علمیه در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند و می‌توان از ظرفیت حوزه‌های علمیه در زمینه توانمند سازی و انسجام بخشی به مبلغان و طلاب در راستای ارائه بهتر و هدفمند خدمات فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد.

در ادامه جلسه نیز اعضای شورا ضمن تاکید بر ایجاد عزم ملی برای حل معضل «آسیب‌های اجتماعی» خواستار حضور حداکثری قوای سه‌گانه و دستگاه‌های دولتی مرتبط با مسایل اجتماعی برای به نتیجه رسیدن فعالیت ها در این زمینه شدند.

اعضاء همچنین با اشاره به این موضوع که «آسیب‌های اجتماعی» ارتباط غیر مستقیمی با بخش فرهنگ دارد، خواستار رفع موانع به منظور اثرپذیری اقدامات فرهنگی شدند.

در پایان جلسه نیز با تصویب شورای تخصصی حوزوی مقرر شد  شورای ساماندهی فعالیت‌های حوزوی در راستای اصلاح آسیب‌های اجتماعی به منظور ایجاد انسجام و مدیریت واحد در این زمینه با حضور همه نهادهای مسئول تشکیل شود.