سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان از برنامه‌ریزی برای ورود بخش خصوصی و کمک گرفتن از ظرفیت‌های خیرین جهت احداث خوابگاه‌های دانشجویی برای جبران کمبودها خبر داد.

فردین تقی زاده معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به کمبود خوابگاه‌های دانشجویی گفت: در برنامه پنجم توسعه ساخت و ایجاد خوابگاه نسبت به توسعه مراکز آموزشی دیده نشد که این مساله موجب شد تا با کمبود ساختمان خوابگاه برای دانشجویان مواجه شویم.
وی با بیان اینکه حدود ۲۵۰ هزار دانشجو در خوابگاه‌ها سکونت دارند، افزود: بیشترین جمعیت دانشجویان در خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌ها هستند و مابقی در خوابگاه‌های استیجاری و خودگردان اسکان دارند. با توجه به سیاست‌های وزارت علوم در واگذاری خدمات رفاهی به بخش خصوصی به دنبال این هستیم تا تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در حوزه خوابگاه‌ها را اجرا کنیم تا بخشی از مشکلات حوزه خوابگاهی دانشجویان مرتفع شود.
تقی زاده، استفاده از ظرفیت خیرین خوابگاه‌ساز را برای ایجاد ساختمان‌های جدید یکی از اقدامات وزارت علوم دانست و بیان کرد: استفاده از پتانسیل خیرین در بحث احداث خوابگاه‌ها را در دستور کار داریم که خوشبختانه در این راستا کلنگ احداث ۵ واحد خوابگاه خیرساز طی امسال به زمین زده شد.
معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان همچنین در خصوص استاندارد‌سازی فضای خوابگاه‌ها خاطرنشان کرد: شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیردولتی در استان‌ها تشکیل شده که متولیان این خوابگاه‌ها باید طبق ضوابط وزارت علوم نسبت به استاندارد سازی فضای خوابگاهی اقدام کنند. در واقع مراحل اعطای مجوز، نظارت و قیمت گذاری خوابگاه‌ها توسط شورای نظارت بر خوابگاه‌ها انجام می شود.