دانشگاه صنعتی اصفهان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – روسای دانشگاهETH زوریخ سوئیس، بر همکاری دوجانبه با دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه‌های علمی مرتبط با آب و نفت تاکید کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمود مدرس هاشمی، در نشستی با روسای دانشگاههای سوئیس با تأکید بر اهمیت افزایش همکاری‌های بین‌المللی در سطوح مختلف بعنوان یکی از مهم ترین اهداف دولت، گفت: با توجه به حضور هیأت بلندپایه مقامات سوئیسی در کشور، رؤسای دانشگاه‌های مهم این کشور نیز در ایران حضور پیدا کرده اند.

وی با بیان این که گسترش همکاری‌های بین‌المللی با کشورهای مختلف در حوزه‌های علمی گوناگون از برنامه های اصلی دانشگاه صنعتی اصفهان محسوب می شود، تصریح کرد: جایگاه بسیار مناسب دانشگاهETH سوئیس در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، موجب شده تا ارتباطات علمی و پژوهشی خوبی در طول دهه گذشته میان این دو دانشگاه برقرار شود.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان امضای این تفاهم‌نامه جدید را فرصتی مناسب برای گسترش همکاری‌های دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاهETH دانست و افزود: استفاده اعضای هیأت علمی از شرایط فرصت مطالعاتی، بهره مندی دانشجویان دکتری از فرصت‌های کوتاه مدت و انجام پروژه‌های مشترک در موضوعات مختلف از جمله مهمترین مصادیق این همکاری خواهد بود.

رئیس دانشگاه ETH زوریخ نیز در این نشست با تأکید بر توانمندی های دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: با توجه به دستاوردهایی که این دانشگاه در زمینه‌های مختلف علمی داشته است، نه تنها در سطح منطقه، بلکه در سطح جهان نیز شناخته شده است.

«پروفسور گوت زلا» با اشاره به مشکلات کشور ایران در رابطه با کمبود منابع آبی و خشکسالی در سال های اخیر، ابراز امیدواری کرد تا این دو دانشگاه ضمن افزایش همکاری ها در این زمینه، ارتباطات در بخش دانشجویی و اساتید را نیز گسترش دهند.

وی با ابراز علاقه‌ مبنی بر همکاری دوجانبه در زمینه‌های علمی مرتبط با آب و نفت، افزود: با توجه به این که ایرانیان علاقه زیادی به مسائل زیست محیطی از خود نشان می‌دهند و در این زمینه نیز شاهد مشکلاتی هستیم، می توان در این زمینه نیز همکاری مناسبی داشت.

براساس این گزارش، انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ ETH، یکی از دانشگاه‌های مهم کشور سوئیس است که در حال حاضر با بیش از ۱۸ هزار دانشجو از ۸۰ کشور جهان، بر اساس رتبه‌بندی سال ۲۰۱۶ موسسه‌ تایمز و و مؤسسه QS، از رتبه‌ نهم در میان برترین دانشگاه های جهان برخوردار است.