همایش زبان شناسی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشهد-سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی با محوریت «چشم انداز پژوهش های زبانی در قرن ۲۱» با حضور رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در هتل پارس مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، صبح سه شنبه سومین همایش ملی زبان شناسی و آموزش زبان فارسی با محوریت «چشم انداز پژوهش های زبانی در قرن ۲۱» با حضور رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در هتل پارس مشهد به میزبانی دانشگاه پیام نور مشهد آغاز به کار کرد.

محمدعلی داوریار رییس دانشگاه پیام نور مشهد در این نشست اظهار کرد: این همایش مقدمه ای برای ورود به مشهد ۲۰۱۷ به عنوان پایتخت جهان اسلام است؛ دبیرخانه این همایش یک سال گذشته تشکیل شد که ۹۰۰ چکیده مقاله به دبیرخانه ارسال و از میان آنها ۲۰۰ مقاله پذیرفته شد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ مقاله در این همایش دو روزه ارائه خواهد شد، افزود: در حال حاضر شبکه جامع دانشگاه های خراسان تشکیل شده است که کارگروه فرهنگی و اجتماعی به دانشگاه پیام نور واگذار شده که در این راستا امروز شاهد برگزاری این همایش دو روزه هستیم.

داوریار با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مشهد دارای بیش از یک هزار دانشجو است، عنوان کرد: از جمله اهداف این همایش انتقال فرهنگ اسلامی در کل جهان و منطقه با توجه به سال ۲۰۱۷ هستیم.

وی گفت: در همین راستا تلاش می شود برای  افراد خارجی که در مشهد حضور پیدا می کنند این آموزش را داشته باشیم تا آنها بتوانند از ظرفیت های این زبان استفاده کنند.