1443508421637_635785318181974532.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب بودجه سال ۱۳۹۵ این دانشگاه در جلسه هیات امنای مرکزی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر حمید میرزاده در حاشیه جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و در جمع خبرنگاران گفت: از تمام اعضای هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بخصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه سپاسگزارم که همواره دانشگاه آزاد اسلامی را مورد حمایت و عنایت خود قرار داده‌اند.

تصویب تمام پیشنهادات دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای مرکزی

وی با بیان اینکه جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضای هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه برگزار شد، گفت: در این جلسه تمام پیشنهادات معاونت های دانشگاه در خصوص سند توسعه دانشگاه، طرح آمایش سرزمینی، برنامه ششم توسعه دانشگاه، شهریه، تاسیس دفاتر بین المللی و بودجه سال ۱۳۹۵ که در جلسات یک ماهه به تصویب هیات های امنای استانی رسیده بود، به اتفاق آرا به تصویب هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

وی با اشاره به تصویب بودجه سال ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بودجه سال آینده دانشگاه از حیث منابع و مصارف ۱۰ هزار میلیارد تومان و از حیث درآمد و هزینه ۸۳۰۰ میلیارد تومان به تصویب اعضای هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

وی افزد: واحدهای دانشگاه آزاد می توانند از اول فروردین ماه برنامه‌های توسعه خود را در زمینه‌های علمی، پژوهشی، فناوری، کارآفرینی و عمرانی که به تصویب رسیده است، را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه امسال سومین باری است که بودجه سنواتی و برنامه های دانشگاه قبل از پایان سال به تصویب هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی می رسد، تصریح کرد: از لطف و عنایت اعضای هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که همواره پشتیبان دانشگاه بوده تشکر و قدردانی می کنم.

تاسیس دفاتر بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر میرزاده با اشاره به مصوبات جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه، گفت: در این جلسه تاسیس واحدهای برون مرزی دانشگاه به شکل تاسیس دفاتر در فاز اول برای تقویت ارتباطات بین الملل دانشگاه در حوزه های اسلامی، ایرانی، تاریخ تمدن ایران و اسلام، هنرهای ایرانی و اسلامی، حفظ و گسترش زبان و ادبیات فارسی، تبادل استاد و دانشجو و اجرای پروژه های مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های واقع در کشورهای اسلامی، اروپای مرکزی، آسیا و آمریکای شمالی و برخی کشورهای آسیای مرکزی به تصویب هیات امنای مرکزی دانشگاه رسید و این دفاتر برای جذب دانشجو و مبادله استاد و دانشجو و نیز پروژه های پژوهشی مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های خارجی فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۱۱۵ تفاهم نامه معتبر با دانشگاههای خارجی در آسیا، اروپا و بیشتر کشورهای منطقه آسیای میانه است اما فقط ۲۰ تفاهم نامه فعال است و اغلب به مرحله عملیاتی نرسیده اند، گفت: از این رو برای توسعه علمی دانشگاه و افزایش مبادلات بین المللی دانشگاه که ضرورت توسعه علمی است، مقرر شد که به تدریج دفاتری در کشورهای اسلامی و بعضی کشورهای اروپای مرکزی، آسیائی و آمریکای شمالی ایجاد و با همکاری رایزنان فرهنگی مستقر در نمایندگی های جمهوری اسلامی زمینه تبادل استاد و دانشجو و جذب دانشجو فراهم شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بر طبق این برنامه در فاز اول دفاتر دانشگاه تاسیس شده و به کمک واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ایرانیانی که در خارج هستند می توانند دانشجوی دانشگاه شده و با استانداردهای دانشگاه و در چارچوب مقررات دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شوند.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای تاسیس واحد دانشگاهی درعراق برنامه ریزی کرده است، گفت: خوشبختانه واحد مسکو نیز اخیرا راه اندازی شده و به زودی واحد عراق نیز تاسیس می شود.

شهریه ثابت دانشجویان سال آینده افزایش نمی یابد

دکتر میرزاده در خصوص میزان افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده، گفت: شهریه ثابت تمام دانشجویان موجود رشته های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در تمام مقاطع در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ افزایش نخواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: در سال آینده حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به میزان ۲۰ درصد و حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش می یابد.

میرزاده با بیان اینکه در جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تمامی معاونت ها خلاصه ای از عملکرد خود را در سال جاری ارائه دادند، گفت: خوشبختانه این گزارش ها مورد توجه، اقبال و قدردانی تمام اعضای هیات امنای مرکزی قرار گرفت که از شیرینی های این جلسه بود.

وی با اشاره به سیاست های بودجه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۵، گفت: در بودجه سال آینده مقرر شده ۲ درصد از کل بودجه به امور فرهنگی، ۲ درصد از کل بودجه به امور ورزشی و ۲ درصد از کل بودجه به امور دانشجویی تخصیص پیدا کند که این اعداد قابل جابه جایی نیست همچنین ۱۵ درصد از کل بودجه دانشگاه به امور پژوهشی و ۱۵ درصد به امور عمرانی اختصاص می یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در سال آینده بالغ بر ۷۰۰ هزار متر مربع از فضاهای نا تمام طرح های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به اتمام می رسد و بالغ بر ۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه صرف امور جاری و عمرانی در حوزه پزشکی از جمله مراکز تحقیقاتی پزشکی و تکمیل و تجهیز طرح های بیمارستانی خواهد شد.

دکتر میرزاده تاکید کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد ۲۰ درصد بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده از محل اعتبارات غیر شهریه ای بدست آید.

براساس گزارش سایت دانشگاه آزاد، وی با بیان اینکه تمام اعضای هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بر این باورند که دانشگاه آزاد اسلامی به طرف توسعه کیفی حرکت می کند، گفت: دانشگاه آزاد با جذب هیات علمی توانمند بر اساس استانداردها مورد تعهد به شورای عالی انقلاب فرهنگی حرکت کرده چرا که دانشگاه آزاد اسلامی زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می کند.