290-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام دانشگاه پیام نور گفت: دوران پسا برجام قطعا در روند ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت و پژوهش‌های بین المللی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دکتر احمد اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، افزود: در دورانی که تحریم بودیم پیشرفت‌های علمی خوبی داشتیم ولی اکنون فضا در همه ابعاد باز شده و مطمئن هستم که با داشتن دانشجویان توانمند و اساتید پرکاری که داریم می‌توانیم پیشرفت تصاعدی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ایران در رابطه با تولید علم حدود ۱٫۱۴ علم جهان را تولید کرده است و این درحالی است که جمعیت ما یک صدم جمعیت دنیاست.

قائم مقام دانشگاه پیام نور کشور در خصوص توسعه رشته‌های الکترونیکی دانشگاه پیام نور افزود: توسعه آموزش عالی در راستای برنامه آمایش توسط وزارت علوم تهیه شده است.

اکبری بیان کرد: هر رشته‌ای که در کشور بخواهد تاسیس شود با محوریت تقاضا محور و توسعه آموزش عالی است؛ در همین راستا دانشگاه پیام نور استان کرمان توانست مجوز چندین رشته را بگیرد.

اکبری خاطر نشان کرد: برای افزایش تعداد رشته‌های دانشگاه پیام نور استان کرمان در صورت پیگیری مسوولان دانشگاه کرمان، بنده و ریاست دانشگاه پیام نور کشور آمادگی همکاری در این زمینه را داریم.

اجرای طرح جهادی درخت کاری در دانشگاه‌های پیام نور کشور

اکبری از اجرای طرح جهاد درخت کاری در دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور خبر داد و گفت: در این طرح بیش از ۲۰ میلیون درخت در دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور غرس می شود.

وی بیان کرد: این طرح در راستای توجه مقام معظم رهبری و ریاست جمهور به درخت کاری و داشتن یک محیط زیست سالم برای هموطنان به ویژه دانشجویان پیام نور اجرا می‌شود.

اکبری اظهار کرد: در فاز نخست، برنامه‌ریزی برای غرس ۲۰ میلیون درخت داریم که سهم هر استان ۶۰۰ هزار اصله درخت خواهد بود.

قائم مقام دانشگاه پیام نور کشور گفت: در این طرح با توجه به شرایط هر منطقه و کم بود آب، تلاش بر این است که در مصرف آب به صورت بهینه استفاده شود و تا جایی که امکان داشته باشد از چمن کاری و سایر فضاهای سبزی که مصرف آب زیادی دارند پرهیز شود.

وی با بیان اینکه این تعداد درخت تا ۱۵ اسفند غرس می شود افزود: این طرح در نخستین دوره است که در سالهای بعدی تعداد غرس درختان افزایش می‌یابد.

اکبری تصریح کرد: امیدواریم این طرح بتواند فرهنگ سازی در سایر استان ها باشد تا دانشگاه هایمان زیباترین بخش هر استانی باشند.