1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: برای اینکه دانشگاه محیطی بانشاط باشد، محور دانشجویی را در فعالیت‌هایمان به عنوان یک اصل قرار داده و به دنبال مشارکت محوری در فعالیت‌های دانشجویی، توجه به نیازها و تعالی‌گری فرهنگی هستیم.

رضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در مورد پتانسیل‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) اظهار کرد: این دانشگاه از سه لحاظ، ظرفیت‌های فرهنگی بالایی دارد که یکی از آن ها استقرار در شهر اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است که در سال ۲۰۰۶ مرکز فرهنگی جهان اسلام و شهرتش بر اساس میراث و پیشینه فرهنگی، علمی و تأثیرگذاری در فرهنگ تشیع است.

وی اضافه کرد: در بعد دوم، دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان این قدرت را دارد که با جمعیت حدود ۲۳ هزارنفری دانشجویان و برخورداری از رشته‌های مدیریت و برنامه‌ریزی فرهنگی سهم مهمی در حوزه‌های فرهنگی داشته باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان ادامه داد: در بعد سوم، به دلیل ظرفیت‌ها و استعدادهای دانشجویان و استادان حوزه فرهنگی به یک حوزه قوی تبدیل‌ شده و به دنبال علمی کردن فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه هستیم.

اسماعیلی در مورد کانون‌ها و تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: در این دانشگاه ۱۵ کانون فرهنگی، هنری و اجتماعی وجود دارد و سه تشکل دانشجویی (اصلاح‌طلب الغدیر، اصولگرای امیرالمؤمنین (ع) و اعتدال گرای حضرت زینب (س) ) به همراه بسیج مشغول فعالیت هستند که بیشتر فعالیت‌هایشان حول موضوعات سیاسی است.

وی در مورد کانون‌های این دانشگاه تصریح کرد: از جمله این کانون‌ها می‌توان به کانون دوبلاژ، کانون خیر که فعالیت‌های خیریه انجام می‌دهد، کانون نشریات که در توسعه کمی و کیفی نشریات دانشجویی فعال هستند و کانون گردشگری اشاره کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان اضافه کرد: دو گروه موسیقی نیز وجود دارد که روی بحث‌های ارکستر سمفونیک کار می‌کنند، دو گروه تئاتر هم در جشنواره ارمنستان به عنوان گروه برگزیده شرکت کردند و قرار است فعالیت فرهنگی تئاتر را انجام دهند و کانون سرو امید نیز در مورد آسیب‌های اجتماعی و توسعه فعالیت‌های اجتماعی کار می‌کند.

اسماعیلی در مورد نشریات این دانشگاه گفت: نشریات متعددی در این دانشگاه وجود دارد که برخی از آن ها به مناسبت‌های مختلف منتشر می‌شود و برخی از نشریات دانشگاه هم به صورت تخصصی هستند. به عنوان نمونه نشریه تخصصی کانون فیلم و عکس که با رویکرد فیلم و عکس کار خود را انجام می‌دهد و بقیه کانون‌ها هم تلاششان این است که به سوی نشریات تخصصی بروند.

وی در مورد زمینه‌های افزایش شور و نشاط در دانشگاه، اظهار کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان “جشنواره فرهنگی انقلاب اسلامی” همراه با فعالیت‌های فرهنگی که در دانشگاه صورت می‌گیرد برگزار شد و ۱۱ کانون در این جشنواره برنامه‌های خود را عرضه کردند تا برای شناسایی استعدادهای جدید اقدام کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان افزود: برای اینکه دانشگاه محیطی با نشاط باشد، محور دانشجویی را در فعالیت‌هایمان به عنوان یک اصل قرار داده‌ایم و به دنبال مشارکت محوری در فعالیت‌های دانشجویی، توجه به نیازها و تعالی گری فرهنگی هستیم.