1436854483478_download (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  سرپرست مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی گفت: نمایندگان ما باید رابطه خود را با بدنه بانشاط جامعه یعنی دانشجویان نزدیک‌تر و محکم‌تر کنند.

دکتر سعید فخاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی- با اشاره به انتظارات جامعه دانشگاهی از نمایندگان مجلس آتی گفت: اگر من نماینده بودم، با تشکیل جلسات تخصصی با صاحب‌نظران این عرصه و اندیشمندان، در فکر چاره‌جویی جهت کاهش هزینه‌های بیهوده ناشی از برگزاری مراسم‌ها، همایش‌های پرهزینه و … در کشور بر می‌آمدم و با این رویکرد به سمت تدوین برنامه‌ریزی‌های دقیق و اصولی جهت رفع دغدغه‌های دانشجویان و جوانان که شامل شغل و ازدواج است، حرکت می‌کردم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اراک یکی از اولویت‌های نمایندگان منتخب را باز گذاشتن فضای سیاسی در دانشگاه بیان و تصریح کرد: دانشگاه‌ها نیاز به فضای باز سیاسی و آزاد دارند. تا فضای سیاسی باز به معنای واقعی حاصل نشود، نمی‌توان انتظار داشت محیطی با نشاط در دانشگاه حاکم باشد.

فخاری ادامه داد: در این راستا کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند، اما ما هنوز نگران فضای باز سیاسی هستیم. برگزاری کرسی‌ها و نشست‌های سیاسی باید محکم‌تر از گذشته ادامه پیدا کند و این مهم نیز باید یکی از اولویت‌های یک نماینده در حوزه دانشگاه‌ها باشد.

فخاری گفت: ارتباط بین دانشگاه‌ها را در استان به عنوان یک برنامه کاری مهم ، همچنین انجام پژوهش‌های هدفمند و کاربردی و جهت‌دادن به نشست‌های اساتید و اکتفا نکردن به سخنرانی‌ باید مورد توجه قرار گیرد چراکه برگزاری نشست‌های بدون ثمر مطالبه جامعه دانشگاهی نیست.