1436854484024_download (3).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با تشریح شرایط پذیرش درخواست مهمان و انتقال دائم به این دانشگاه، از موافقت با ۶۵ درخواست نقل و انتقال در این دانشگاه در نیم‌سال جدید خبر داد و گفت: سعی بر این است که با تمام درخواست‌ها موافقت شود.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان

محمد فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، با بیان این‌که دانشجویان متقاضی مهمانی می‌توانند پس از اعلام زمان درخواست از طریق سایت درخواست خود را ارائه دهند، اظهار کرد: فرآیند ثبت این درخواست کاملأ مکانیزه و از طریق سایت وزارت انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای آن دسته از دانشجویان دارای شرایط خاص مانند بیماری یا …، درخواست مهمانی یا انتقال به‌صورت جداگانه از طریق کمیسیون موارد خاص دانشگاه مبدأ ارسال و پس از بررسی توسط کمسیون موارد خاص دانشگاه مقصد پاسخ داده می‌شود.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با بیان این‌که سعی بر این است که با تمام درخواست‌ها به‌ویژه برای دانشجویان دختر موافقت شود، گفت: البته این موافقت‌ها حتمی نیست و بستگی به شرایط خاص در نظر گرفته‌شده در هر گروه دارد.

فرجی اظهار کرد: جابه‌جایی‌ها اغلب در رشته‌های همنام صورت می‌گیرد و از هر دانشگاهی که رشته مورد نظر را داشته باشد، دانشجوی مهمان پذیرفته می‌شود؛ همچنین دانشجوی مهمانی که رشته مورد نظر او در این دانشگاه وجود ندارد، می‌تواند واحدهای عمومی یا پایه را برای گذراندن یک ترم اخذ کند.

وی با بیان این‌که شهریه دانشجویان مهمان به‌صورت شبانه محاسبه می‌شود، تصریح کرد: اگر معدل دانشجو (وضعیت تحصیلی) پایین باشد یا ظرفیت کلاس تکمیل شده باشد، احتمال رد درخواست انتقال وجود دارد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با اشاره به انواع نقل و انتقالات دانشجویی، عنوان کرد: “مهمانی موقت” به معنای تحصیل برای یک یا دو ترم در دانشگاه مقصد و “تمام مهمانی” به معنای گذراندن تمام ترم‌ها در دانشگاه مقصد و صدور مدرک از سوی دانشگاه مبدأ است.

فرجی ادامه داد: همچنین شرایط “انتقال دائم” برای دانشجوی متقاضی، وجود رشته مورد نظر در دانشگاه مقصد، انتخاب رشته مورد نظر در فرم انتخاب رشته آزمون سراسری و داشتن حداقل امتیاز (امتیاز آخرین فرد پذیرفته‌شده در آزمون سراسری) است.

همچنین دکتر یوسفی مدیر امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان در خصوص انتقالات صورت‌گرفته در نیم‌سال دوم، اظهار کرد: در نیم‌سال جدید ۴۵ دانشجوی مهمان پذیرش خود را تمدید کردند و سه مهمان جدید نیز پذیرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دو انتقال به این دانشگاه صورت گرفته است؛ تمدید مهمانی از این دانشگاه ۱۴ مورد و انتقال کامل به دانشگاه‌های دیگر نیز یک مورد بوده است.