kjh.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: همدلی باعث هم‌افزایی در توانمندی‌های بین دولت و مجلس می‌شود.

دکتر نصور غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، با تاکید بر اینکه همدلی، مسأله اصلی درخصوص هماهنگی مجلس شورای اسلامی با دولت و هم‌افزایی در توفیق اجرای برنامه‌ها است، افزود: همدلی که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده، می‌تواند باعث آرامش و هم‌افزایی در توانمندی‌ها برای پیشبرد امور به‌ویژه بین دولت و مجلس شود.

وی افزود: ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی وظیفه قانونی خود را در بررسی و اصلاح کارشناسانه لایحه‌های دولت انجام می‌دهد، باید نگاهی به توانمندسازی دولت در اجرای هر چه بهتر قوانین داشته باشد.

وی تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی بعضی از نمایندگان، تنها به علت اختلاف دیدگاه سیاسی در کمک و حمایت‌های قانونی از دولت، کوتاه آمده و حتی با زیر سوال بردن اقدامات مسئولان دولتی باعث تضعیف مجموعه کشور در اذهان عمومی جامعه می‌شوند.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا اضافه کرد: این نمایندگان، در سایه انتقادات رسمی بدون توجه به رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد برخی از مسئولان دولتی و تاکیدات ایشان به این موضوع تلاش می‌کنند و در سایه جناح و گروه اقدامات انجام شده را زیر سوال برده و عکس منافع ملی نشان می‌دهند که این رفتار شایسته‌ای از سوی نمایندگان مردم نیست.

وی در ادامه اظهار کرد: با وجود اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر برنامه‌های انتخابی در قالب نمونه‌های رایج کشورهای مختلف در دنیا است اما به لحاظ محتوایی، ارزش و اصول حاکم بر آن، کشور ما باید از کشورهای دیگر متمایز باشد و این تمایز یکی از وجوه بروز و نمود رفتارهای منطبق با اصول اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردم مسلمان جمهوری اسلامی ایران، به خوبی از چند و چون رفتارهای مطلوب آگاهی دارند، عنوان کرد: کاندیداها چه انتخاب شوند و چه نشوند، تکلیف و وظیفه ملی و شرعی خود را انجام داده‌اند و باید بدون چون و چرا و ایجاد شبهه و تخریب، نتایج انتخاب مردم را بپذیرند.

غلامی در بخش دیگری با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات، گفت: مشارکت همه اقشار در انتخابات از تاکیدات مقام معظم رهبری است و بدان معناست که این اقدام یک تکلیف الهی، دینی و ملی است.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا بعضی از گروه‌های سیاسی به بهانه اینکه برخی سایت‌ها یا رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی در خصوص شرکت در انتخابات اظهارنظر می‌کنند، مشارکت عمومی را زیرسوال برده‌اند که این امر بر خلاف نظر مقام معظم رهبری باعث دلسرد کردن مردم به ویژه دلسوزان انقلاب است و ظلمی در حق مشارکت عمومی به شمار می‌رود.

غلامی در ادامه به ضرورت مشارکت گسترده مردم در انتخابات اشاره و تصریح کرد: همه اقشار باید خود را در نتیجه به دست آمده از انتخابات سهیم دانسته و در حمایت از منتخبان تلاش بیشتری کنند.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان منتخب، نماینده همه نگرش‌ها و سلایق سیاسی در راستای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی خواهند بود.