جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تایید انتخاب «سبحان الهی» برای ریاست دانشگاه خوارزمی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه ۷۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

تایید آئین نامه جدید ارتقای اعضای هیئت علمی در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در این جلسه مباحث مختلف مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: بحث اول جلسه پیرامون آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه ها بود که کاری در این زمینه در حدود یک سال گذشته در وزارتین علوم و بهداشت انجام شده بود و اصلاحاتی در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و خدمات مدیریتی واجرایی در آن انجام شده بود.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این اصلاحات نیاز به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت که در شورای تخصصی اسلامی شدن دانشگاه ها با ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مباحث آن مطرح شده است که جلسه امشب، دو هفته برای ارائه پیشنهاد و نکات اصلاحی به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصت داد تا نظرات خود را در این خصوص اعلام کنند.

 مخبر دزفولی در ادامه با اشاره به مسئله آمایش آموزش عالی و تصویب، ابلاغ و اجرای آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت در جلسات گذشته، گفت: در حوزه وزارت علوم نیز پس از کار مطالعاتی مفصلی که در این زمینه انجام شد گزارش آمایش آموزش عالی در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم (اعم از دانشگاه های بزرگ، پیام نور، علمی کاربردی، غیر انتفاعی و سایر مراکز آموزشی) توسط وزیر علوم و معاونین وی در این جلسه ارائه شد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: ادامه این بحث به جلسه آینده موکل شد چرا که پیشنهادهایی برای سیاست های آینده این حوزه از آموزش عالی به ویژه در بخش ماموریت گرا کردن دانشگاه ها در حوزه ملی، منطقه و محلی مطرح شد.

دستور رئیس جمهور برای بررسی سیاست های سینما

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به ارائه گزارشی از حوزه سینما و جشنواره فیلم فجر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقرر شد در حوزه فیلم، سینما و تحولات آن بررسی های لازم برای سیاستگذاری و تدوین برنامه های کلان که با مشارکت فعالان حوزه هنر و سینما و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دستوری که رئیس جمهور در این زمینه صادر کرده است موضوع سیاست های سینما در جلسات آینده شورا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

تایید انتخاب رئیس دانشگاه خوارزمی

مخبر دزفولی همچنین در خاتمه از تایید انتخاب دکتر سبحان الهی برای ریاست دانشگاه خوارزمی خبر داد.