نشست تبیین طرح ملی افق با حضور اساتید و فعالان قرآنی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در هفت بخش شفاهی، کتبی، کتابخوانی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری برگزار می شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این دوره جشنواره که اجرای آن از بهمن ماه ۹۴ آغاز شده و تا آبان ماه ۹۵ ادامه دارد، در سه مرحله دانشگاهی، سراسری و ملی ویژه دانشجویان در سه گروه دانشجویان، اساتید و کارکنان برگزار می‌شود.

بخش شفاهی شامل حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، تواشیح و دعا و مناجات خوانی، بخش کتبی شامل آشنایی با احادیث اهل بیت، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیرقرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین و احکام است.

بخش کتابخوانی شامل بررسی و نقد کتاب و تلخیص کتاب، بخش پژوهشی شامل مقاله نویسی، ترجمه و تألیف، بخش فناوری شامل تولید نرم افزار و وبلاگ نویسی، بخش ادبی شامل شعر، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی و بخش هنری شامل خوشنویسی، نقاشی، نماهنگ، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرّق و منبّت، پویانمایی و طراحی پوستر است.

هر داوطلب می‌تواند حداکثر در دو رشته، در دو بخش مجزا و در یکی از گروه‌های دانشجویان، اساتید و کارکنان شرکت کند.

ثبت نام در جشنواره از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به آدرس http:\farhangi.behdasht.gov.ir صورت می‌پذیرد و مهلت ارسال آثار نیز تا پایان خرداد ۹۵ خواهد بود.