1438320932925_1684012.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی گفت: نشریات چند رسانه‌ای ظرفیت خوبی برای رونق نشریات دانشجویی هستند، زیرا در حجم کم می‌توانند اخبار و تحلیل‌های بیشتری را منتشر کنند.

امیرحسین شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: شاید بتوان گفت با گسترش رسانه‌های مختلف و نرم‌افزارهایی که به‌سادگی بر روی تلفن همراه افراد نصب می‌شوند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به سهولت اخبار مورد نیاز را رصد کرد، نشریات دانشجویی همانند سایر نشریات چاپی که در سطح شهر نیز شاهد آن‌ها هستیم، تقریبا با کاهش مخاطب و کم شدن رغبت خوانندگان روبه‌رو شده‌اند.

شکوری گفت:‌ در بیشتر موارد شاهد هستیم که نشریاتی که با محوریت سیاسی و اجتماعی منتشر می‌شوند، بدون توجه به مخاطبان و فقط به عنوان تریبون نقد طرف مقابل تبدیل شده و همین امر توسط نشریه جناح مقابل برای پاسخ‌گویی مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: اما آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد و از نقاط قوت نشریات دانشجویی محسوب می‌شود «ساندویچی بودن» نشریات دانشجویی است چون در حجم کم و با غنای مطالب می‌توانند اطلاعات خوبی را طی زمان کوتاهی در اختیار دانشجویان قرار دهند، اما آنچه در این بین ضروری است، توجه به انتشار اخباری است که مورد نیاز دانشجو بوده تا بتواند تمایل او را به خواندن نشریه ترغیب کند.

شکوری تصریح کرد:‌ این مسئله و ایجاد انگیزه لازم برای مطالعه از سوی مخاطبان در نشریاتی که هیئت تحریریه آن سابقه طولانی در فعالیت نشریات دانشجویی دارند و دانش و آگاهی کافی از مطالبی که مورد نظر برای چاپ هستند، بیشتر به چشم می‌خورد و زیرا این گروه از نشریات توانسته‌اند مخاطبان خود را به خوبی حفظ کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت فضای مجازی باید در نشریات دانشجویی مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: تهیه نشریات چند رسانه‌ای یکی از اقدامات موثری است که می‌تواند در جذب دانشجویان به نشریاتی که در سطح دانشگاه‌ها منتشر می‌شود مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه قرار گیرد.