ضیا هاشمی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشگاهها به نهاد برگزارکننده انتخابات اعتماد کردند بنابراین تصمیم گرفتند با یک رویکرد منطقی و قانونمند مشارکت جدی در تعیین سرنوشت خود داشته باشند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در مراسم رونمایی از کتاب فرهنگی سال دانشگاه پیام نور که در معاونت فرهنگی وزارت علوم برگزار شد، گفت: دانشگاه پیام نور از ظرفیت بالایی برخوردار است و سیاست وزارت علوم پس از پسابرجام توسعه بین المللی آموزش عالی است که دانشگاه پیام نور نیز می تواند در این زمینه پیشتاز باشد هرچند در خصوص توسعه سریع آن باید بحث شود.

وی ادامه داد: امیدواریم دانشگاه پیام نور از نظر کیفی به درجه ای برسد که جزو صد دانشگاه برتر دنیا قرار گیرد که این مسئله چندان هم غیر قابل دسترس نیست و این دانشگاه با قابلیت هایی که دارد می تواند به این سطح برسد.

وی در ادامه افزود: دانشگاه کانون علم و فرهنگ است و حوزه فرهنگی یکی از دو بال حرکت دانشگاه ها است. دانشگاه یک قانون فرهیختگی است که هدفش تربیت انسان فرهیخته و ترویج فرهنگ نخبگی در عرصه جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به انتخابات اشاره کرد و گفت: دانشگاه چه بخواهد و چه نخواهد برای جامعه پیام دارد و هرچه این مشارکت در دانشگاه ها اثرگذارتر باشد این پیام به جامعه منتقل می شود. دانشگاه ها تصمیم گرفته اند با یک رویکرد منطقی، آرام و قانونمند مشارکت جدی در تعیین سرنوشت خود داشته باشند. دانشگاهیان به نهاد برگزارکننده انتخابات اعتماد کردند. نهاد انتخابات در جامعه و دانشگاه به عنوان یک نهاد اثرگذار پذیرفته شده است و این نشان از نقش محوری دانشگاه ها در سطح جامعه دارد.

هاشمی تاکید کرد: ثبات اجتماعی و پیشرفت کشور در گرو رشد و انسجام فرهنگی میسر می شود و ما به حوزه فرهنگی در دانشگاه ها به عنوان یک حوزه فرعی نگاه نمی کنیم بلکه فرهنگ در دانشگاه ها کارکرد اصلی داشته و باید توسعه یابد.

وی در ادامه افزود: در طی دو سال گذشته در حوزه فعالیت های دینی حرکت جهشی داشته ایم همچنین در طول سال های ۹۲، ۹۳ و اوایل سال ۹۴ اقدام برگزاری جشنواره ها و کنگره های مهمی کرده ایم که می توان به کنگره شهدای دانشجو اشاره کرد و همچنین برگزاری اردوهای راهیان نور که با وجود مشکلات فراوان مالی که کشور با آن مواجه است این اردوها هر ساله به شکل بسیار خوبی برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: امسال شاهد همدلی متولیان حوزه فرهنگی دانشگاه ها بودیم و با هیچ بخشی در مدیریت فرهنگی آموزش عالی با وجود اختلاف نظرهایی که وجود داشت مشکلی نداشتیم. امسال نسبت به دو سال گذشته مشارکت و همدلی بیشتری را شاهد بودیم البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

هاشمی تاکید کرد: محور کار ما قانون، همدلی و تلاش خستگی ناپذیر است و سیاست های کلانی که توسط مقام معظم رهبری اعلام می شود مبنای کار ما است.