71-35.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  آیین رونمایی از کتاب فرهنگی سال دانشگاه پیام نور صبح امروز در وزارت علوم با حضور معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم برگزار شد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر نجفی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور با اشاره به سند راهبردی فرهنگی اجتماعی که توسط معاونت فرهنگی اجتماعی ابلاغ شد گفت:‌ در این سند اهداف مختلفی از جمله بهره گیری از ظرفیت‌های مجازی، توسعه فعالیت‌های اسلامی دانشگاه‌ها، گسترش تعامل حوزه و دانشگاه، ارتقای شان نهاد علم در جامعه، بسط فضای امید و نشاط در فضای دانشگاه، توسعه پژوهش‌ها در دانشگاه و غیره ذکر شده که در دانشگاه پیام نور اقداماتی برای هر کدام از این اهداف در نظر گرفته شده است.

نجفی با اشاره به اقدامات دانشگاه پیام نور در زمینه فرهنگی در سال گذشته اظهار کرد: برگزاری جشنواره ملی قرآن با مدیریت دانشگاه پیام نور، برگزاری جشنواره‌های سراسری سبک زندگی، حرکت، نانو، نشریات دانشجویی، همایش فرصتهای شغلی در مناطق مرزی، برگزاری بیش از ۵۰۰ کرسی آزاد اندیشی، و غیره از جمله اقدامات فرهنگی دانشگاه پیام نور بوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور از وجود ۵۵ هزار دانشجوی اهل سنت در این دانشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر وجود ۵۰۰۰ دانشجوی اهل سنت در دانشگاه پیام نور ۱۰۳۳ استاد سنی نیز در این دانشگاه حضور دارند به همین دلیل دبیرخانه تقویت مذاهب در دانشگاه پیام نور راه اندازی شد.

راه اندازی شعبه دانشگاه پیام نور در منطقه آزاد اروند

نجفی در ادامه از افتتاح شعبه دانشگاه پیام نور در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: همچنین در زمینه توسعه تعاملات بین المللی با دانشگاه عراق، اقلیم کردستان و سلیمانیه انجام شده است.

در ادامه مراسم احمد اکبری قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به وجود ۷۰۰ هزار دانشجو، ۴۰۰۰ عضو هیئت علمی و ۱۲ هزار کارمند و کارشناس در این دانشگاه گفت: زمانی که دانشگاه پیام نور را تحویل گرفتیم بدهکار بودیم که این بدهکاری همچنان ادامه دارد و امیدواریم به مباحث فرهنگی لطمه نزند.

وی از برگزاری منظم کمیسیون ماده فرهنگی دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: با توجه به کثرت اساتید در دانشگاه پیام نور، برگزاری منظم کمیسیون ماده فرهنگی به سختی صورت می‌گیرد. اما با این وجود جلسات این کمیسیون به طور منظم برگزار شده و به روز است.

قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور در پایان خاطرنشان کرد: از معاونت فرهنگی اجتماعی وزیر علوم می‌خواهیم مسائل دانشگاه پیام نور را در شورای فرهنگی وزارت علوم مطرح کند. زیرا دانشگاه پیام نور مورد بی مهری قرار گرفته، در صورتی که این دانشگاه تاثیرگذارترین دانشگاه کشور است زیرا در ۳۱ استان سراسر کشور شعبه دارد. دانشگاه پیام نور تمایل دارد در شورای فرهنگی وزارت علوم عضویت داشته باشد.