دانشجو.دانشگاه سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور اعلام کرد: طرح آمایش آموزش عالی وزارت علوم احتمالا تا قبل از پایان سال جاری در صحن شورا مطرح و تصویب می شود .

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تصویب طرح آمایش آموزش عالی وزارت علوم تا پایان سال جاری و ابلاغ به دانشگاه‌ها گفت: این طرح برای تصویب و ابلاغ به دانشگاه ها باید دو مرحله را که شامل نهایی سازی و تصویب است طی کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه این طرح در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور بررسی شده و مرحله نهایی سازی را پست سرگذاشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: مرحله تصویب نیز، چون به نوبت دو هفته ای شورای عالی انقلاب فرهنگی و امضای رئیس جمهورمی رسد، هیچ وقت طولانی نیست.

وی افزود: مهم این بود که با وجود اختلاف نظرهایی که وجود داشت این طرح در شورای ستاد نهایی شد و همه اعضا به آن رای دادند و به طور حتم در صحن شورای عالی نیز با اعتراضی مواجه نخواهد بود.

کبگانیان افزود: به احتمال زیاد این طرح تا قبل از سال به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید و حتی ما می توانیم بررسی آمایش دانشگاه آزاد را نیز آغاز کنیم.