سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۸ هزار نفر در دوره دکتری نیمه تمرکز ثبت نام کرده‌اند، گفت: کارت ورود به جلسه از ۱۱ اسفند قابل دریافت است.

 

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوانگفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از روز یکشنبه ۶ دی ۹۴ آغاز شده و با در نظر گرفتن مهلت تمدید در تاریخ ۱۹ دی ماه پایان یافت. 
 
وی ادامه داد: تعداد ۱۵۸هزار و ۹۴داوطلب برای شرکت در آزمون‌ ورودی دکتری ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۳۸۲ نفر زن و ۹۰ هزار و ۷۱۲ نفر مرد هستند.
وی تصریح کرد: ۸۰۰ هزار و ۵۱۵ نفر از شرکت کنندگان مربوط به گروه علوم انسانی، ۲۰ هزار و ۶۱۲ نفر علوم پایه،۳۱ هزار  و ۸۰۱ نفر گروه فنی مهندسی، ۱۱ هزار و ۸۵۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۱هزار و ۸۵۴ نفر از گروه هنر، هزار و ۴۱۷ نفر گروه دامپزشکی و نهایت ۴ هزار و ۳۹۸ نفر در گروه زبان متقاضی شرکت در دوره دکتری نیمه متمرکز هستند. 
 
مشاور عالی سازمان سنجش خاطر نشان کرد: کارت ورود به جلسه این آزمون به همراه برگه راهنما از روز سه شنبه ۱۱ اسفند ماه بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس Sanjsh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان باید در این مهلت به سامانه سازمان سنجش مراجعه و کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند، همچنین اطلاعیه این سازمان از تاریخ و نحوه‌ی پرینت کارت و محل رفع نقض کارت شرکت در آزمون از بعد از ظهر امروز روی سایت قرار می‌گیرد. 
 
توکلی افزود: این آزمون در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۴ در ۵۴ شهرستان برگزار خواهد شد.