عبدالحسن مقتدایی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اهواز ـ استاندار خوزستان گفت: توان علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به خصوص در حوزه نفت طی یک نامه به معاون اول رئیس جمهور اعلام شد.

عبدالحسن مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضع مراکز آموزشی در استان خوزستان اظهار کرد: در حقیقت کاری که خود ما در مراکز علمی، پزشکی، دانشگاهی و آموزش عالی انجام دادیم باعث تضعیف شده و باعث شده و خریداران ما کمتر شود.

وی افزود: باید سریعتر به تمرکز استعدادها و امکانات علمی خود در استان بپردازیم و بعد به یک قدرت با داشته های خوب تبدیل می شویم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: از طرفی هم برخی وزارتخانه ها کم لطفی می کند. برای نمونه به اعتقاد من وزارت نفت راهی ندارد به جز اینکه روی تقویت مراکز علمی و مهارتی خود در استان های جنوبی مثل خوزستان، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد متمرکز کند چون موجب کاهش هزینه های تحقیق و بررسی های میدانی می شود.

مقتدایی بیان کرد: داشتن توان علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برای انجام تحقیقات علمی در حوزه نفت را طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور منتقل کردم و مقرر شده تا این مسئله را پیگیری کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، طی روزهای اخیر مسئولان مختلف دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به جایگاه کمرنگ این دانشگاه در انجام تحقیقات نفتی گلایه هایی داشتند.