1-132.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با تبیین شرایط نقل و انتقال دانشجویان به این دانشگاه، گفت: در نیم‌سال دوم با هفت درخواست برای مهمانی و انتقال به این دانشگاه یا دانشگاه‌های دیگر موافقت شد.

دکتر عباس عبدشاهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، در خصوص نقل و انتقالات دانشجویان در نیم‌سال دوم با بیان این‌که متقاضی ورود به دانشگاه به‌صورت مهمان کم اما متقاضی برای خروج به‌طور نسبی بیشتر است، اظهار کرد: به‌طور معمول با درخواست‌های ورود به‌صورت مهمان موافقت می‌شود اما به دلیل احتمال کاهش تعداد دانشجویان هر ورودی به زیر حدنصاب، برای خروج سخت‌گیری‌هایی اعمال می‌شود؛ دانشجویان برای درخواست خروج باید دلیل موجه و منطقی ارائه دهند.

وی افزود: دانشجویی که ۲۴ واحد را در دانشگاه مبدأ بگذارند در صورتی که در کارنامه محرمانه خود (کارنامه کنکور سراسری) نمره لازم برای ورود به دانشگاه مقصد را کسب کرده باشد، در صورت وجود ظرفیت در رشته مورد نظر می‌تواند انتقال دائم اخذ کند؛ همچنین دانشجویی که ترم اول را بگذارند در صورت داشتن معدل مناسب می‌تواند جهت مهمان‌شدن به دانشگاه دیگر اقدام کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با اشاره به این‌که شهریه دانشجویان مهمان به‌صورت شبانه حساب می‌شود، گفت: به دلیل این‌که این دانشگاه یک دانشگاه تخصصی کشاورزی است، تعداد در خواست‌های نقل و انتقال به‌طور معمول کم است. در نیم‌سال جدید تعداد مهمانان ورودی چهار نفر و تعداد مهمانان خروجی یک نفر بوده است، همچنین در این نیم‌سال با درخواست دو دانشجو برای انتقال دائم به دانشگاه موافقت شد.

عبدشاهی در پایان همچنین با اشاره به تقویم آموزشی این نیم‌سال دانشگاه گفت: کلاس‌ها از ۲۹ دی‌ماه شروع شده و یکم خرداد‌ماه پایان می‌یابد؛ امتحانات نیم‌سال نیز از دوم تا ۱۷ خرداد‌ماه برگزار می‌شوند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا تاریخ ۲۶ خرداد‌ماه مهلت دفاع از پایان‌نامه خود را دارند.