اسکان نوروزی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد طی بخشنامه ای تشکیل ستاد اسکان نوروزی سال ۹۵ این دانشگاه را ابلاغ کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی احسانی خطاب به روسای واحدهای مرکز استان (دبیران هیأت امنای استان‌ها)، واحدهای جامع مستقل، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما این دانشگاه آمده است: پیشاپیش حلول سال نو و بهار پرطراوت را به خانواده بزرگ و معزز دانشگاه آزاد تبریک و تهنیت عرض کرده و سالی سرشار از برکت و معنویت از درگاه ایزد سبحان برای کلیه همکاران مسئلت می‌دارد.

در راستای تاکیدات رئیس دانشگاه مبنی‌ بر اهتمام ویژه به رفاه و تسهیل برخورداری اعضای هیات علمی و غیرهیات علمی دانشگاه و خانواده‌های محترم آنان از امکانات اقامتی- رفاهی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در تعطیلات نوروز، لازم است «ستاد اسکان نوروزی» تحت نظارت مستقیم رؤسا و معاونین اداری و مالی واحدها و مراکز آموزشی و با برنامه‌ریزی دقیق و به کارگیری حداکثر توان و ظرفیت ممکن برابر دستورالعمل‌های ذیل به نحو مطلوبی تشکیل شود.

۱- تمامی واحدها مکلفند با هماهنگی هیات امنای استانی و نظارت مستقیم دبیر کمیته بیمه و رفاه استان متبوع خود نسبت به تشکیل ستاد اسکان نوروزی از تاریخ ۱۶ اسفندماه ۹۴ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۵ به صورت شبانه‌روزی اقدام  کرده و گزارش عملکرد خود را تا پایان فروردین‌ماه (طبق جدول پیوست) از طریق دبیرخانه هیات امنای استان مربوطه، به اداره کل منابع انسانی و سیاست‌های رفاهی دانشگاه اعلام کند.

۲- هرگونه پذیرش و رزرو اماکن اقامتی واحدها صرفا براساس معرفی‌نامه از واحدهای مبدا و با اولویت تاریخ وصول آن مورد تاکید است. از رؤسا و معاونین اداری و مالی و دبیران کمیته بیمه و رفاه انتظار می‌رود از رزرو محل اقامت بدون معرفی‌نامه و خارج از ضوابط و مقررات پرهیز کنند. بدیهی است در صورت وصول شکایات و صحت و سقم موضوع پس از بررسی و ارزیابی، برابر مقررات و آیین‌نامه‌های مربوطه اقدام خواهد شد.

تبصره: به منظور برنامه‌ریزی واحدهای مقصد در پذیرش میهمانان، زمان دریافت تقاضای اسکان، از تاریخ ابلاغ بخشنامه و نهایتا تا ۲۶ اسفندماه تعیین می‌شود.

۳- به منظور نظارت، راهنمایی و رفع اشکالات احتمالی، ستاد مرکزی اسکان نوروزی در سازمان مرکزی دایر می‌شود و همچنین به همین منظور در صورت صلاحدید دبیرخانه هیات امنای استان‌ها، ستادی به صورت شبانه‌روزی در تاریخ‌های اشاره شده تشکیل می شود.

۴- با توجه به کثرت متقاضیان و محدودیت ظرفیت اماکن رفاهی و اقامتی واحدها و جهت انتفاع عموم همکاران و خانواده‌های ارجمند ایشان، حداکثر مدت زمان استفاده از اماکن اقامتی واحدها و مراکز دانشگاهی سراسر کشور برای همکاران ۳ شب و ۴ روز تعیین می‌ شود. تنها کارکنان و منسوبین آنها مجاز به استفاده از اماکن اقامتی دانشگاه خواهند بود.

۵- واحدها و مراکز آموزشی موظفند در تمامی اماکن اقامتی و رفاهی اعم از مجتمع رفاهی، میهمانسرا، استادسرا، سوئیت، آپارتمان، خوابگاه و سایر فضاهای مشابه، ضمن تامین فضای مطلوب و مناسب تمامی نکات بهداشتی و ایمنی را فراهم کنند.

۶- مسئولین واحدها به محض وصول بخشنامه نسبت به بازبینی و رفع عیوب احتمالی تمامی سیستم‌های تاسیساتی اماکن رفاهی واحد متبوع خود اعم از گرمایشی و سرمایشی اقدام کرده و نسبت به رفع نواقص و کمبودها: اعم از یخچال، تلویزیون، فرش، پتو و ملحفه و حتی‌الامکان (قند و چای و مواد شوینده) و سایر وسایل و ملزومات رفاهی آن حداکثر تا تاریخ ۱۵ اسفندماه ۹۴ اقدام کنند.

۷- هزینه اقامت به ازای هرشب اقامت در میهمانسرا، سوئیت، آپارتمان برای هر خانوار ۵ نفره مبلغ ۲۰۰ هزار ریال و استادسرا، خوابگاه و سایر فضاهای آموزشی ۱۰۰ هزار ریال تعیین شده است. اخذ هرگونه وجه مازاد بر مبلغ مقرر شده ممنوع است.

تبصره (۱) : در اختیار قرار دادن امکانات رفاهی و اقامتی در ایام یاد شده به میهمانان به صورت رایگان، در صورت صلاحدید رؤسای واحدها و مراکز آموزشی، بلامانع است.

تبصره (۲) : به ازای هر نفر مازاد بر ۵ نفر مبلغ ۲۰ هزار ریال تا سقف حداکثر ۱۰ نفر بلامانع است.

تبصره (۳) : هزینه اقامت پس از تایید ثبت‌نام صرفا به حساب اعلام شده توسط واحد مقصد واریز شده و از دریافت وجه نقد جدا خودداری شود.

۸- واحدهای مستقر در شهر تهران و یا سایر واحدها و مراکزی که فاقد اماکن اقامتی و رفاهی هستند موظف به تجهیز محلی از ساختمان اداری یا کلاس‌های آموزشی با رعایت شرایط بهداشتی و ایمنی برای اقامت موقت میهمانان نوروزی است.

۹- در راستای حفظ کرامت دانشگاه و شأن و منزلت همکاران گرامی و پرهیز از ایجاد هرگونه وهن و سوء‌تفاهم، رؤسای واحدهای دانشگاهی پرمخاطب موظفند تدابیری اتخاذ فرمایند تا با توجه به ظرفیت موجود حداکثر پذیرش ممکن انجام پذیرد و از سردرگمی این عزیزان در شهر واحد متبوع جلوگیری به عمل آید.

۱۰- برای جبران زحمات و خدمات شبانه‌روزی اعضای فعال ستاد اسکان نوروزی، با توجه به ثبت ورود و خروج ۳ روز مرخصی تشویقی و ۵۰ ساعت اضافه کار (تا سقف حداکثر ۵ نفر) برای اعضای فعال برابر شرایط ذیل تعیین می شود.

تبصره: اعضای ستاد اسکان نوروزی برحسب درجه واحدها:

واحدهای جامع و بسیار بزرگ: ۵ نفر- واحدهای بزرگ و متوسط: ۴ نفر- واحدهای کوچک و مراکز آموزشی: ۳ نفر

۱۱- واحدها مکلفند به محض وصول بخشنامه مفاد آن و فهرست دبیران کمیته بیمه و رفاه (طبق لیست پیوست) به نحو شایسته به همکاران اطلاع‌رسانی کنند.

۱۲- دبیران کمیته بیمه و رفاه موظفند با نصب پلاکارد در ابتدای شهر متبوع و یا معابر اصلی با درج کروکی محل اسکان و همچنین در سایت واحد، موقعیت دقیق ستاد اسکان را برای میهمانان گرامی مشخص کنند.

۱۳- دبیران محترم هیات امنای استان‌ها موظفند به نحو مقتضی نسبت به ارزیابی ستاد اسکان نوروزی مستقر در سطح استان تحت پوشش، اقدام و نتیجه را به اداره کل منابع انسانی و سیاست‌های رفاهی دانشگاه جهت رتبه‌بندی ارسال کنند.

۱۴- متقاضیان می‌توانند هرگونه شکایت، انتقاد و پیشنهاد خود را از طریق سایت اداره کل منابع انسانی و سیاست‌های رفاهی hr.iau.ir ارسال کنند.

عملکرد تمامی واحدها و مراکز دانشگاهی در نحوه پذیرش و ارائه خدمات رفاهی به میهمانان نوروزی پس از ارزشیابی دقیق و رتبه‌بندی به حضور ریاست محترم دانشگاه خواهد رسید و ضمن درج اسامی واحدهای برتر از طریق روزنامه فرهیختگان از زحمات آنان قدردانی می شود.

معرفی واحدهای برتر در هر استان از نظر نحوه ارائه خدمات مطلوب، نحوه برخورد و تعداد پذیرش میهمانان ستاد اسکان نوروزی در سال ۹۴ عبارتند از: شیراز، مشهد، نجف‌آباد، کرمان، یاسوج، چالوس، همدان، یزد، بندرعباس، تبریز، لاهیجان، شاهرود و بوشهر.

مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه به عهده دبیران هیات امنای استانی، روسا و معاونین اداری و مالی واحدها و مراکز آموزشی خواهد بود.

این بخشنامه در تاریخ ۲۷ بهمن ماه ۹۴ به تایید رئیس دانشگاه آزاد رسیده است.