تبلیغات انتخاباتی در قم سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دستورالعمل هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ابلاغ شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، پس از نشست هیات نظارت بر تشکل های دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نشستی که به پیشنهاد مدیریت فرهنگی با حضور حجت الاسلام دکتر ابراهیمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه برگزار شد، نحوه تبلیغات انتخاباتی در محیط های اداری، آموزشی و درمانی دانشگاه به تمامی واحدهای زیر پوشش دانشگاه ابلاغ شده است.

بر اساس مصوبه این نشست، استفاده از امکانات دستگاههای دولتی برای تبلیغات کاندیداها ممنوع است و تشکلهای دانشگاهی اجازه خواهند داشت پس از اخذ مجوز هیات نظارت و مراجع مربوطه در سالن های دانشگاه با دعوت از کاندیداها برنامه مناظره بین کاندیداها ی مدعو را برگزار کنند.

همچنین بر اساس این مصوبه معاونت دانشجویی فرهنگی مجاز به پرداخت هزینه در این زمینه نخواهد بود و کلیه هزینه ها و اجاره سالن باید توسط برگزار کنندگان تامین و پرداخت شود (شرط مناظره شامل کاندیداهای مجلس خبرگان نمی شود).

اجرای برنامه های انتخاباتی در سالن های داخل دانشگاه برای احزاب و افراد حقیقی و حقوقی خارج از دانشگاه ممنوع است. ( تالار ابن سینا در صورت اخذ مجوز از مراجع مربوطه از این بند مستثنی است).

تا پایان انتخابات نصب پوستر، بنر، عکس کاندیداها و توزیع کالاهای تبلیغاتی در محیط های دانشگاهی (آموزشی و بهداشتی ،درمانی و رفاهی) ممنوع و صرفا تشکلهای دانشگاهی مجاز به نصب بیانیه های انتخاباتی خود در تابلوهای تشکل خویش در سطح دانشکده ها هستند. (رعایت کلیه ضوابط تبلیغات انتخاباتی در محیطهای دانشگاهی الزامی است).

نشریات دانشگاهی تا پایان انتخابات با رعایت شئونات اخلاقی و مقررات دانشگاه و قانون مطبوعات امکان چاپ و توزیع نشریات مصوب را در قالب بیان مواضع و حمایت از کاندیداها و اخبار انتخاباتی در ایام قانونی تبلیغات را خواهند داشت. ( معاونت دانشجویی و فرهنگی مجاز به پرداخت هزینه های  چاپ نشریات با موضوعات فوق نیست).

علاوه بر حجت الاسلام دکتر ابراهیمی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، دکتر شاکری مدیر فرهنگی،صالح مقدم مدیر دانشجویی، معاونین فرهنگی دانشجویی دانشکده ها، مسئولین حراست دانشکده ها، مسئولین تشکلهای دانشجویی و مدیران مسئول نشریات دانشجویی نیز در این جلسه حضور داشتند.