1411394202533_amin khosroshahi-25.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه علامه طباطبایی از تخصیص ظرفیت جداگانه برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه خبر داد و اظهار کرد:ظرفیتی که برای دانشجویان خارجی در دانشگاه علامه در نظر گرفته می شود جدا از ظرفیت دانشجویان ایرانی است، به عبارت دیگر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی باعث کاهش ظرفیت دانشجوی داخلی نمی شود.

دکتر حسین سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجوئیان ایران(ایسنا)،با بیان اینکه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی افزایش داشته است،افزود:حدود دو سال گذشته تنها ۶۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علامه تحصیل می کردند اما در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل می کنند. امیدواریم تا پایان دولت یازدهم تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه علامه به ۴۰۰ نفر افزایش پیدا کند.البته هدف دانشگاه جذب دانشجوی خارجی بیشتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ظرفیت در نظر گرفته شده برای جذب دانشجویان خارجی با ظرفیت دانشجویان ایرانی متفاوت است،افزود: حضور دانشجویان خارجی ارتباطی با ظرفیت دانشجویان ایرانی ندارد و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی به معنی کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی داخلی نیست،چنانچه تعداد دانشجویان خارجی در یک رشته کم باشد،این دانشجویان در همان کلاس هایی که برای دانشجویان داخلی برگزار می شود شرکت می کنند اما اگر تعداد دانشجویان خارجی در یک رشته زیاد باشد،برای آن ها کلاس‌های جداگانه ای برگزار می شود.

سلیمی در پایان به این سوال که دانشجویان خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی بورسیه هستند یا خیر،پاسخ داد:برخی از این دانشجویان از طرف دولت خود بورس شده‌اند و برخی دیگر با هزینه شخصی در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.