7073.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه لرستان گفت: فضای خوابگاهی این دانشگاه مناسب بوده و سرانه آن ۸ مترمربع است.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: در مجموع ۲۵۰۰ دانشجوی ارشد و دکتری در دانشگاه لرستان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، ۱۸۰۰ دانشجو در مقطع ارشد قرار دارند.

وی ادامه داد: چون در ابتدا خوابگاه متاهلی در دانشگاه دایر نبوده تعداد متقاضیان را نداریم اما احتمال می‌دهیم که ۱۰ درصد مجموع دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما متاهل باشند.

عزیزی با بیان اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی پسران در حال حاضر در خوابگاه ولیعصر(عج) خرم‌آباد ساکن هستند، افزود: هم اکنون سرانه فضای خوابگاهی در دانشگاه لرستان ۸ مترمربع است و این در حالیست که این رقم در کشور ۹ مترمربع گزارش شده است.

رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: سرانه فضای خوابگاهی در دانشگاه لرستان مناسب است. هم اکنون هیچ دانشجوی دختری که متقاضی خوابگاه باشد نداریم چراکه ظرفیت خوابگاه دخترانه دانشگاه خالی است.

عزیزی یادآور شد: حتی دانشجویان دختری که شبانه پذیرش شدند علیرغم اینکه وظیفه‌ای در قبال تامین خوابگاه برای آنان نداریم اما در خوابگاه داخل محوطه دانشگاه اسکان داده شده‌اند.