1416404350632_280.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  در راستای ارتقای فعالیت­های بین­‌المللی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هدفی راهبردی، این دانشگاه سند همکاری با تعدادی از دانشگاه‌ء­های کشور چین منعقد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دانشگاه پترولیوم چین، دانشگاه شیامن، دانشگاه علوم زمین (ووهان) از جمله دانشگاه­هایی هستند که دانشگاه تربیت مدرس دارای تفاهم­‌نامه همکاری علمی بین‌­المللی با آنها در سطح روسای دانشگاه­‌ها است. همچنین دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس با دانشکده مربوطه در دانشگاه گوانجو، تفاهم­نامه همکاری منعقد نموده است.

از جمله مواردی که در اسناد همکاری مابین طرفین برای تعاملات متقابل وجود دارد،عبارتند از تبادل استاد و دانشجو در قالب گذراندن دوره فرصت مطالعاتی، برگزاری کارگاه علمی مشترک، فراهم نمودن فرصت­ها جهت شرکت اعضای هیات علمی و محققان طرفین در کنفرانس­‌ها و سمپوزیوم­‌هایی که هرکدام از طرفین برگزار می­‌نمایند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، از طرفی، دانشگاه پترولیوم چین در راستای عملیاتی نمودن تفاهم­ نامه منعقد شده با دانشگاه تربیت مدرس، ۵ بورس پژوهشی کامل را به دانشجویان این دانشگاه در حوزه­‌های مهندسی مواد، زمین­شناسی، مهندسی شیمی، و مهندسی عمران و محیط زیست پیشنهاد نموده است. علاقمندان جهت استفاده از بورس­های یادشده می­‌بایست ضمن گذراندن فرایند درون دانشگاهی دوره فرصت مطالعاتی، به دفتر همکاریهای علمی بین­‌المللی معرفی گردند.