1455448471191_635901127872438347.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان ورودی این دانشگاه در سال جاری، گفت: تعداد پذیرفته‌شدگان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه نیاز مراکز بهداشتی درمانی منطقه را تأمین می‌کنند.

دکتر یوسف پریدار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار داشت: برای افزایش تعداد رشته‌های دانشگاه باید مقدماتی را فراهم کرد که از مهم‌ترین آن‌ افزایش تعداد هیأت‌علمی در دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی است. برای مثال مراحل ساخت و تکمیل بیمارستان کارون شهرستان گتوند طی یک‌ماه آینده طی خواهد شد و از نیروهای بومی این شهرستان برای بیمارستان گتوند استفاده می‌شود؛ این امر نشان می‌دهد که دانشگاه در تمام شهرهای استان پتانسیل تأمین نیروی انسانی را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این‌که در سطح بیمارستان‌های علوم پزشکی در حال حاضر با کمبود تخت مواجه هستیم، علت این امر را حوزهای جمعیتی رسمی و غیر رسمی تحت نظارت این دانشگاه اعم از شهرستان شوشتر و دیگر مناطق تحت پوشش شهرستان دزفول دانست و گفت: باتوجه به وسعت منطقه تحت پوشش به تخت و به تبع آن نیروهای بیشتری نیاز است و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

پریدار تصریح کرد: کارهای زیرساختی احداث بیمارستان تحت نظر دانشگاه انجام شده و در حال حاضر در مرحله تکمیل آن هستیم؛ براساس کارشناسی‌های انجام‌شده در سطح سیستم مشخص شده که به چه تعداد تخت و نیرو در زمینه‌های مختلف نیاز است و تربیت نیروهای بهداشت و درمان بر این اساس در حال انجام است.